Trwa ładowanie...
d4hwdge
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Popyt nadal dominuje

Dzisiejszą sesję warszawski parkiet rozpoczął sporym entuzjazmem. Na otwarciu główne indeksy - WIG i WIG20 zyskiwały odpowiednio 1,46% i 1,6%, w reakcji na pozytywne zakończenie notowań parkietów amerykańskich i azjatyckich.
Share
d4hwdge

Rynek po tym wysokim otwarciu nie wahał się długo i systematycznie w kolejnych godzinach walczył o wyższe poziomy. Efektem mozolnej pracy popytu było lokalne maksimum WIGu20 na poziomie 2133 (+2,5%) osiągnięte krótko przed publikacją gorszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy, które wywołały dosyć silną negatywną reakcję, która błyskawicznie sprowadziła rynek poniżej poziomów z otwarcia (minimum WIGu20 2103 pkt. czyli +1%). Siłę popytu mogliśmy ponownie obserwować, w dalszych minutach, kiedy to bardzo pewnie cały spadek został odrobiony, a po ogłoszeniu lepszych od oczekiwań wartości wskaźników wyprzedzających i indeksu FED z Filadelfii została wygenerowana kolejna fala wzrostu. Zamknięcie notowań wypadło na dziennych maksimach, WIG i WIG20 zyskały odpowiednio 2,9% i 3,14%. Równie udanie zakończyły sesję indeksy małych i średnich spółek: mWIG40 +2,64% i sWIG80 +2,3%. Obroty na rynku były wysokie - przeszło 1,6mld zł, co dodatkowo potwierdza dzisiejsze wzrosty.

Z dużych spółek najmocniej zyskały dziś walory GETINU +13,5% i CERSANITU +10%. Do imponującej zwyżki indeksu WIG20 przyczyniły się jednak najbardziej KGHM +4,45%, PKOBP +3,46% i PEKAO +3%. Nieco słabiej radziły sobie dziś spółki paliwowe, ale i tak odnotowały przyzwoite wzrosty: LOTOS +1,9% i PKNORLEN +1,67%. W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki CYFROWEGO POLSATU, które okazały się słabsze od oczekiwań analityków, co doprowadziło do przeszło 2-procentowej przeceny papierów. Na szerokim rynku nie brakowało dziś imponujących wzrostów. Obserwowaliśmy m.in. bardzo silne odreagowanie HYDROBUDOWY +19%, czy kontynuację wzrostów na papierach REDANU +13,7% czy ZURAWI +13,8%.

Dzisiejszą sesję możemy oceniać bardzo pozytywnie. Pomimo wysokiego otwarcia, popyt nie miał problemów z kontrolowaniem handlu. Siła kupujących, okazana zwłaszcza w końcówce sesji jak i zamknięcie na dziennym maksimum wydaje się być dobrym prognostykiem na kolejne notowania. Rynek jest teraz doskonale przygotowany do ataku na najbliższe opory, wynikające z poziomów ostatnich szczytów, których przekroczenie może wygenerować kolejny impuls wzrostowy.

d4hwdge

Karol Koszarski
makler
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4hwdge

Podziel się opinią

Share
d4hwdge
d4hwdge