Trwa ładowanie...
d4naq0j

Potyczka księgarń o grudniowego klienta

Rok w rok Polacy zarzekają się, że to właśnie książki są nie tylko najchętniej dostawanym, ale też kupowanym prezentem na Boże Narodzenie. Nie ma co się więc dziwić księgarniom walczącym o świątecznego klienta - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Potyczka księgarń o grudniowego klienta
(Flickr / CC, Fot: judi)
d4naq0j

A w tym roku, jak wynika z badania Deloitte, taki prezent rodem z księgarskiej półki zdeklasował nawet najpopularniejszą rok temu gotówkę. I właśnie książki pod choinką życzy sobie 42 proc. Polaków.

- Z zasady grudzień w porównaniu do innych miesięcy w roku jest o 23-30 proc. lepszy, i to jeśli chodzi o liczbę sprzedanych książek - wylicza Łukasz Gołębiewski, specjalista od rynku książki z Biblioteki Analiz.

- -Ale są takie tytuły, typy wydawnictw, które naprawdę mają szansę w tym okresie stać się bestselerami - zauważa Gołębiewski i wymienia: książki dla dzieci, szczególnie te ładnie ilustrowane, albumy, książki kucharskie, hity literatury światowej.

d4naq0j

Przedświąteczny okres jest więc naprawdę gorący w księgarniach: wszyscy sprzedawcy - zarówno tradycyjne sklepy, jak i te internetowe - dwoją się i troją, bo kolejne takie żniwa dopiero za rok.

- Przedświąteczny okres jest naprawdę gorący w księgarniach. Może się z nim równać tylko wrzesień, kiedy, przynajmniej do niedawna, był boom podręcznikowy - tłumaczy Gołębiewski.

d4naq0j

Podziel się opinią

Share
d4naq0j
d4naq0j