Trwa ładowanie...
d3ov3ui

Pozbud wyemituje do 5 mln akcji serii E

30.11. Warszawa (PAP) - NWZA Pozbudu zdecydowało o podniesieniu kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 5 mln zł poprzez emisję do 5 mln akcji serii E z wyłączeniem...

d3ov3ui
d3ov3ui

30.11. Warszawa (PAP) - NWZA Pozbudu zdecydowało o podniesieniu kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 5 mln zł poprzez emisję do 5 mln akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru - podał Pozbud w komunikacie.

"Zarząd, wobec podjęcia decyzji o nie przystąpieniu do objęcia akcji nowej emisji przez jej większościowych akcjonariuszy - członków rodziny Państwa Andrzejak - oświadcza, iż wyłączenie prawa poboru, czyli pozbawienie prawa pierwszeństwa przy nabywaniu akcji nowej emisji jest niezbędne. W ocenie zarządu pozbawienie akcjonariuszy prawa poboru pozwoli na uzyskanie większego wpływu na możliwość korzystnego dla spółki ustalenia ceny emisyjnej. Ponadto pozbawienie prawa poboru umożliwi również pozyskanie nowych inwestorów, zwiększy rozproszenie akcjonariatu" - podał w uzasadnieniu zarząd Pozbudu.

Zarząd spółki tłumaczy jednak, że pozbawienie prawa poboru nie będzie negatywnie wpływać na możliwość nabywania akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy. Zarząd rekomenduje im preferencyjne zasady nabywania akcji.

"Inwestorom będącym akcjonariuszami spółki według stanu na koniec siódmego dnia po dniu publikacji prospektu emisyjnego, będzie przysługiwać preferencja w objęciu i przydziale akcji serii E, polegająca na tym, że za każde 4 akcje spółki, inwestorom tym będzie przysługiwać prawo do objęcia i przydziału 1 akcji serii E" - napisano w komunikacie.

d3ov3ui

"Warunkiem skorzystania z preferencji jest przedstawienie dowodu, iż istnieje podstawa do preferencyjnego przydziału akcji serii E, na zasadach określonych w prospekcie emisyjnym. Dodatkowo w przypadku inwestorów biorących udział w procesie budowania księgi popytu - złożenie w tym procesie deklaracji zainteresowania objęciem akcji serii E po cenie nie niższej niż ostatecznie ustalona przez zarząd cena emisyjna akcji serii E" - dodano. (PAP)

pel/ pam/

d3ov3ui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ov3ui