Trwa ładowanie...

Prace sezonowe podejmujmy z głową

Wielu młodych ludzi zaczyna się właśnie rozglądać za ofertami wakacyjnymi. Eksperci przestrzegają przed nieuczciwymi pracodawcami.

Share
Prace sezonowe podejmujmy z głową
Źródło: © angiolina - Fotolia.com
d24ibbb

Zainteresowanie zatrudnieniem w tym okresie jest spore - mówi Agata Fołta, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu. Jak dodaje, jest dużo ofert pracy w marketach lub na przykład w charakterze kelnerki czy pokojówki w miejscowościach nadmorskich.

Ci, którzy szukają zatrudnienia na własną rękę, powinni szczególnie uważać. W pierwszej kolejności trzeba zadbać - najpóźniej w dniu podjęcia zatrudnienia - o spisanie umowy. Musi się tam znaleźć wymiar czasu pracy i wysokość wynagrodzenia.

Z kolei ci, którzy planują wyjechać do pracy sezonowej za granicę, powinni przede wszystkim sprawdzić legalność agencji zatrudnienia. Taki pośrednik nie ma prawa pobierania opłat za tę usługę.

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia mogą jedynie wykonywać prace lekkie. Nie mogą pracować w nocy lub w godzinach nadliczbowych. W przeciwnym razie pracodawcy grozi mandat lub skierowanie sprawy do sądu.

(AS)

d24ibbb

Podziel się opinią

Share
d24ibbb
d24ibbb