Trwa ładowanie...

Pracownicy nie jedzą w domu

Połowa pracowników i uczniów nie ma czasu na przyrządzanie i jedzenie śniadań w domu. Chcą to wykorzystać restauratorzy.

Share
Pracownicy nie jedzą w domu
d49rtpr

Połowa pracowników i uczniów nie ma czasu na przyrządzanie i jedzenie śniadań w domu - wynika z najnowszych badań firmy analizującej rynek IQS Quant Group.

Zapracowanie Polaków chcą wykorzystać restauratorzy. Na razie jednak oferta śniadaniowa polskich restauracji jest skromna i droga - czytamy w "Polsce". Za poranny zestaw np. w kawiarni u Bliklego trzeba zapłacić od 27 do 58 zł. Dlatego większość z nas woli w sklepie kupić gotową sałatkę lub kanapkę.

d49rtpr

Restauratorzy liczą jednak na to, że wprowadzając tanie zestawy, przekonają nas do jadania porannych posiłków w lokalach. Od kilku tygodni ofertę śniadań testuje Sphinx – największa sieć restauracji z obsługą kelnerską, stawiająca do tej pory na dania obiadowe.

Dziennik "Polska" pisze też, że sieć Green Way na próbę wprowadzi muesli i koktajle.

Bogatsza oferta i rosnąca konkurencja oznaczają niższe ceny. Na śniadaniowy zestaw nie trzeba już wydawać 20–30 zł. Tyle co najmniej żądają modne kawiarnie w centrach dużych miast, na przykład warszawskie Szparka, Szpilka czy kawiarnie Coffee Heaven. Teraz śniadaniowe zestawy na ciepło w sieciach Sphinx czy McDonald's będzie można zjeść już za 7–9 zł.

d49rtpr

Podziel się opinią

Share
d49rtpr
d49rtpr