Trwa ładowanie...

"Pracusiowe" dla bezrobotnych

Urząd pracy w Nysie wypłaci 2 tys. zł pozostającym bez pracy ponad rok, pod warunkiem, że dostaną pracę etatową na co najmniej trzy miesiące.
Share
"Pracusiowe" dla bezrobotnych
Źródło: Thinkstock
d3l5rok

Urząd pracy w Nysie wypłaci 2 tys. zł pozostającym bez pracy ponad rok, pod warunkiem, że dostaną pracę etatową na co najmniej trzy miesiące - informuje "Gazeta Wyborcza".

W powiecie nyskim bez pracy jest 7971 osób. Nazwaną przez urzędników "pracusiowym" premię mogą dostać: bezrobotni do 25. roku życia i ci po pięćdziesiątce, którzy są bez pracy przez co najmniej 12 miesięcy, a pensja nie może być subsydiowana czy opłacana z pieniędzy urzędu pracy.
Program ''Praca łączy pokolenia'' zatwierdziło Ministerstwo Pracy.

'Pomysł premiowania bezrobotnych, którzy sami znajdą pracę, powstał po spotkaniach z doradcami zawodowymi. Na początku wywołało to salwę śmiechu, ale potem uznaliśmy, że powinniśmy spróbować - powiedział "Gazecie Wyborczej" Kordian Kolbiarz, dyrektor PUP w Nysie. - Próbujemy coś zrobić, ryzykujemy w sumie niewiele. To bezrobotni muszą się najpierw wykazać determinacją w znalezieniu pracy i przepracowaniu określonego okresu. Czasami nic tak nie motywuje jak nagroda'.
<br / Więcej w "Gazecie Wyborczej".

d3l5rok

Podziel się opinią

Share
d3l5rok
d3l5rok