Trwa ładowanie...

Prawie 300 osób może stracić pracę w MSZ

W ostatnich dniach wypowiedzenia stosunku pracy dokonano wobec blisko 60 osób.
Share
Prawie 300 osób może stracić pracę w MSZ
d1uem3r

* Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło zapowiedziany w kwietniu 2011 roku proces restrukturyzacji i racjonalizacji zatrudnienia. W ostatnich dniach wypowiedzenia stosunku pracy dokonano wobec blisko 60 osób.*

Na podstawie wydanego przez dyrektora generalnego służby zagranicznej zarządzenia nr 8 z dnia 27 kwietnia 2011 r., w sprawie restrukturyzacji etatowej i racjonalizacji zatrudnienia w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i placówkach zagranicznych, zwolnionych z pracy w MSZ zostać może do 300 osób. Uwzględniając zadania związane z prezydencją Polski w Radzie UE w zarządzeniu ustalono następujący harmonogram:

- I etap do dnia 30 września 2011 r., w którym przewiduje się zwolnienie grupy do 100 pracowników MSZ i placówek;

d1uem3r

- II etap do dnia do dnia 30 czerwca 2012 r., w którym przewiduje się zwolnienie kolejnej grupy do 200 pracowników.

Jednocześnie informuję, że 17 maja Ministerstwo zawarło porozumienie z Organizacją Zakładową Nr 2878 NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze Pracowników Służby Zagranicznej RP, w którym zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników określone zostały grupy zawodowe oraz kryteria, według których pracownicy będą objęci zwolnieniami grupowymi (np. likwidacja stanowiska, posiadanie innego, stałego źródła utrzymania, brak wymaganych kompetencji, negatywna ocena pracy), a także limit zwolnień.

Marcin Bosacki
Rzecznik Prasowy

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r