Trwa ładowanie...

Prezes pilnie potrzebny!

Koleje śląskie ogłosiły konkurs na Prezesa Zarządu Spółki. Zgłosiło się aż 20 kandydatów z czego jedenastu spełniło warunki i przeszło do kolejnego etapu rekrutacji.

Prezes pilnie potrzebny!Źródło: PAP/Andrzej Grygiel
d9cs12z
d9cs12z

*Koleje Śląskie ogłosiły konkurs na Prezesa Zarządu Spółki. Zgłosiło się aż 20 kandydatów z czego jedenastu spełniło warunki i przeszło do kolejnego etapu rekrutacji. *

Z pewnością tylu chętnych zgłosiło się z powodu niemałych zarobków, które wynoszą 12,2 tys. złotych miesięcznie. Pełniący tę funkcję, będzie mógł również w godzinach pracy korzystać z darmowych przejazdów pociągami spółki. Sami urzędnicy nie kryją zaskoczenia taką ilością zgłoszeń.

Jak podają w ogłoszeniu kolejeslaskie.com, kandydat na stanowisko prezesa zarządu spółki powinien mieć obywatelstwo polskie, ukończone studia wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy. Natomiast nie powinien podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych oraz powinien być niekaralny.

Urzędnicy mówią, że o stanowisko prezesa zarządu ubiegać się może także kandydat będący dotychczas członkiem zarządu, rada nadzorcza w takim przypadku dokonuje oceny działalności kandydata za cały okres zajmowania przez niego tego stanowiska.

Kto będzie kierował samorządową spółką, dowiemy się pod koniec sierpnia.

AS, WP.PL

d9cs12z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9cs12z