Trwa ładowanie...

Prezes PKP został odwołany

Prezes PKP Andrzej Wach został odwołany ze stanowiska - informuje TVN24. Do czasu wyboru następcy Andrzeja Wacha osobą pełniącą obowiązki prezesa została Maria Wasiak, członek zarządu spółki. Jego następca została Maria Wasia, członek zarządu spółki.

Prezes PKP został odwołanyŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d34zcdq

"Walne Zgromadzenie Spółki PKP S.A. odwołało ze stanowiska prezesa spółki Andrzeja Wacha. W najbliższym czasie odbędzie się kolejne posiedzenie WZ, na którym podjęta zostanie decyzja ws. powierzenia pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki PKP S.A." - informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Dymisja związana jest ze złą sytuacją na polskiej kolei w ostatnich tygodniach. Od czasu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy na początku grudnia, na kolei panuje chaos: pasażerowie często nie mogą uzyskać informacji w kasach, mają także trudności z kupnem biletu, a rozkłady na dworach i w internecie różnią się od siebie.

Sytuacje komplikuje także gwałtowny atak zimy, z którym nie radzi sobie kolej. Z powodu śniegu i mrozu psują się pociągi, pękają szyny - w efekcie pociągi opóźnione są o kilka godzin.

d34zcdq

W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk odwołał odpowiedzialnego za kolej wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta. Jego następcą został związany z PKP od 1989 roku Andrzej Massel.

Andrzej Wach jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z PKP związany od 1980 roku, prezesem zarządu PKP S.A. oraz szefem Grupy PKP był od 2004 roku.

d34zcdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34zcdq