Trwa ładowanie...

Prezes spółdzielni chce pomagać ludziom!

To ewenement na skalę kraju! Prezes łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej chce stworzyć fundusz socjalny dla najbiedniejszych jej członków. - Państwo nie może im wystarczająco pomóc, to my pomożemy - mówi prezes.

Share
Prezes spółdzielni chce pomagać ludziom!
Źródło: WP.PL, fot: Kamil Jakubczak
dympr0j

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jagiełły nie mogą narzekać. Korzystają z własnej telewizji kablowej i internetu. We wszystkich budynkach przeprowadzono gruntowne remonty. Właśnie kończy się wymiana wind.

– Ponieważ wszystko to zostało już zrobione, nadszedł czas pomyśleć, jak pomóc tym najsłabszym – tłumaczy Wiesław Cyzowski, prezes SM im. Jagiełły. Spółdzielnia chce utworzyć Członkowski Fundusz Socjalny.

Poszłaby na niego część zysków spółdzielni – czyli 150 tys. zł. Maksymalna kwota zapomogi to 1000 zł.
– Oczywiście część kwoty zwrócimy spółdzielcom, dzięki czemu zapłacą niższy czynsz. Chcemy jednak pomóc też tym najbiedniejszym – mówi Cyzowski.

dympr0j

Prezes rozważa, że część kwoty spółdzielnia mogłaby przeznaczyć też na remont lub wyposażenie przedszkoli i żłobków znajdujących się na terenie spółdzielni. W zamian nasi członkowie mieliby zapewnione w nich miejsca dla swoich dzieci, o co jak wiadomo w mieście łatwo nie jest – dodaje.
Decyzję, czy fundusz powstanie mają podjąć na walnym zgromadzeniu członkowie spółdzielni.

dympr0j

Podziel się opinią

Share
dympr0j
dympr0j