Trwa ładowanie...
d1qimvn
finanse

Produkcja przemysłu w lipcu spadnie o 3,5 proc. - MG

...
Share
d1qimvn

17.7. Warszawa (PAP) - Analitycy Ministerstwa Gospodarki spodziewają się spadku produkcji w lipcu o 3,5 proc. rdr - podał resort w komunikacie.

"Resort gospodarki oczekuje nieznacznie niższego spadku produkcji w lipcu br., który według prognoz MG wyniesie około 3,5 proc." - napisano w komunikacie.

GUS podał w piątek, że produkcja przemysłowa w czerwcu 2009 roku spadła o 4,3 proc. rdr, po spadku o 5,2 proc. rdr w maju 2009 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,2 proc.

d1qimvn

"Zgodnie z oczekiwaniami resortu gospodarki, spadek produkcji sprzedanej przemysłu w drugim kwartale był niższy niż w pierwszych trzech miesiącach br., kiedy sprzedaż spadła o 10 proc. Zgodnie z prognozami MG, w trzecim kwartale spadek produkcji przemysłowej nie przekroczy 3 proc." - napisano w komunikacie.

"Zdaniem analityków MG, spadek produkcji sprzedanej przemysłu wyhamowuje. Oczekują oni dalszego zmniejszania się spadku w trzecim kwartale br. W ostatnim kwartale eksperci MG nie wykluczają nieznacznego wzrostu sprzedaży sektora przemysłowego" - napisano. (PAP)

map/ ana/

d1qimvn

Podziel się opinią

Share
d1qimvn
d1qimvn