Trwa ładowanie...

Program 500+. Można składać nowe wnioski, podpowiadamy jak

Już od 1 lipca można składać wnioski przez internet o świadczenie 500+ na nowy okres. Ministerstwo Rodziny podpowiada, że im wcześniej go złożymy, tym szybciej otrzymamy pieniądze na konto. Wnioski trzeba składać raz na rok.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Program 500+. Można składać nowe wnioski, podpowiadamy jakŹródło: WP.PL, fot: Jacek Bereźnicki
d2w7mjr

Rodziny, które będą chciały ubiegać się o 500+ drogą elektroniczną, mają do wyboru trzy możliwości: rządowy portal Emp@tia, PUE ZUS oraz internetowe konto w swoim banku. Ta ostatnia możliwość wydaje się najprostsza. Wniosek bez wychodzenia z domu można złożyć, mając internetowe konto w: Alior Banku, Millennium, Pekao SA, Banku Pocztowym, Banku Polskiej Spółdzielczości, Credit Agricole, Getin Noble, ING Banku Śląskim, mBanku, Nest Banku, PKO Banku Polskim SA, SGB-Banku, a niedługo również w Banku BGŻ BNP Paribas.

Na portalu empatia.mrpips.gov.pl zostały z kolei udostępnione kreatory wypełniania wniosków o wszystkie świadczenia dla rodzin. Resort podkreśla, że są to "bardzo czytelne i przejrzyste narzędzia, które umożliwiają wykonanie tego zadania w prosty, a wręcz intuicyjny sposób".

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie wysłany drogą elektroniczną, za pośrednictwem Emp@tii, cała korespondencja z gminą będzie prowadzona również drogą elektroniczną.

Wideo: Rusza program Dobry Start. Dla najszybszych pieniądze jeszcze w lipcu

W takim wypadku korespondencja z gminy trafi do wnioskodawcy na utworzone przez niego konto na stronie empatia.mrpips.gov.pl.

d2w7mjr

Natomiast od 1 sierpnia będzie można składać wnioski także tradycyjną drogą. Na przykład podczas wizyty w urzędzie lub pocztą.

Resort podkreśla, że szybkie złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia.

Przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik nastąpi do 31 października.

d2w7mjr

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk poinformował na Twitterze, że od pierwszego dnia lipca ponad ćwierć miliona osób złożyło wniosek o wypłatę pieniędzy z programów 500+ i 300+.

Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu Rodzina 500+ jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku.

Zbliżający się nowy okres świadczeniowy powoduje więc konieczność złożenia nowego wniosku zarówno przez rodziny zainteresowane kontynuowaniem korzystania ze wsparcia, jak i te rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu Rodzina 500+.

W zeszłym roku został ujednolicony termin składania wniosków o różne programy socjalne. Chodzi między innymi o 500+, świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego, a od tego roku również świadczenia Dobry start.

Ministerstwo podkreśla, że ujednolicenie terminu składania wniosków o różne formy wsparcia to z jednej strony oszczędność czasu dla rodzin, a z drugiej – usprawnienie pracy urzędników, którzy szybciej rozpatrzą złożone przez rodziny wnioski.

d2w7mjr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2w7mjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w7mjr