Trwa ładowanie...
d19twgu

Programy lojalnościowe w sieciach spożywczych. Który oferuje najciekawsze promocje?

Przyjrzałem się kartom i aplikacjom dla klientów Biedronki, Lidla, Tesco i innych. Co można zyskać? Zniżkę na masło, darmową gumę Turbo i prawo bezterminowego zwrotu towaru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeśli chcecie mieć wszystkie karty lojalnościowe, potrzebujecie osobnego portfela.
Jeśli chcecie mieć wszystkie karty lojalnościowe, potrzebujecie osobnego portfela. (WP.PL)
d19twgu

Choć kilka lat temu mówiło się o zmierzchu ery programów lojalnościowych, popularne sieci nadal starają się zatrzymać klientów przy pomocy tradycyjnych i wirtualnych kart stałego klienta. Ostatnio głośno było o świetnym wyniku działającej od zaledwie paru miesięcy aplikacji Żappka, która ma już milion użytkowników. Zainspirowany jej sukcesem, postanowiłem przyjrzeć się, co oferują programy najpopularniejszych sklepów i czy warto z nich korzystać.

1) Moja Biedronka

Materiały prasowe

Tradycyjna karta oferuje specjalne promocje tylko dla zarejestrowanych uczestników programu. Oferty zmieniają się co kilka dni, a w tym tygodniu obejmują między innymi 500 g Masła Ekstra Osełka Mlekovita za 8,99 zł (zamiast 14,99 zł), Toffifee za 8,99 zł (przy zakupie dwóch opakowań) i 400 g mrożonych malin Mroźna Kraina za 5,99 zł (przy zakupie dwóch opakowań).

d19twgu

2) Żappka

Materiały prasowe

Aplikacja nagradza klientów punktami, tzw. żappsami. Za każdą wydaną złotówkę dostaniecie 4 żappsy, które potem możecie przeznaczyć na produkty promocyjne. Gumę Turbo dostaniecie za 160 punktów, a Snickersa – za 300 punktów. Promocyjne produkty wypada uznać za bardzo symboliczne nagrody, ale aplikację polecam zainstalować choćby ze względu na przyjazny interfejs i łatwy dostęp do aktualnych ofert.

3) Skarbonka Auchan

Materiały prasowe

Program skupia się na gromadzeniu bonusów, które możecie wykorzystać na kolejne zakupy. Przy artykułach dostępnych w programie Skarbonka widać kwotę lub wartość procentową, jaka trafi na waszą kartę. Obecnie przy zakupie mieszanek warzywnych Hortex, płynu zmiękczającego Jelp lub paluszków Lajkonik można dostać z powrotem 20 procent (odpowiednio: 89 gr, 3 zł i 54 gr). Na uwagę zasługuje też przysługujące klubowiczom prawo bezterminowego zwrotu nieużywanych towarów.

d19twgu

4) Mój Carrefour

Materiały prasowe

Aplikacja jest nowoczesną kontynuacją programu Rodzinka. Za zakupy poniżej 10 złotych otrzymacie 1 punkt, a każde kolejne wydane 10 złotych zostanie nagrodzone 3 punktami. Co dalej? Zebrane 600 punktów możecie wymienić na kupon o wartości 10 złotych. Jak łatwo policzyć, na nagrodę trzeba się napracować, bo dość skromny rabat zostanie Wam przyznany po 600 (!) małych zakupach lub wydaniu łącznej kwoty 2000 złotych. O wiele bardziej kuszące są promocje do aktywowania w aplikacji, na przykład 40 procent zniżki na artykuły papiernicze wybranych marek.

5) Clubcard w Tesco

Materiały prasowe

Tradycyjna karta działa na podobnej zasadzie, co program Rodzinka w Carrefourze. Za każde wydane 2 złote dostajecie 1 punkt. Po zdobyciu 300 punktów, czyli wydaniu 600 złotych, otrzymacie bony na zakupy i kupony na konkretne produkty, które możecie wykorzystać również w przypadku e-zakupów. Jeśli zdecydujecie się dołączyć do programu, warto zainstalować aplikację, w której czekają na was specjalne kupony na urodziny!

d19twgu

6) Program NAJwięcej w sieci Piotr i Paweł

Materiały prasowe

Aby skorzystać z programu, musicie pobrać aplikację Piotr i Paweł. Całość działa podobnie do Tesco i Carrefoura, bo za 10 złotych wydanych na zakupy zostaniecie nagrodzeni punktem w programie. Zgromadzone punkty możecie wymieniać na zniżki na wybrane produkty. I tak, 20-procentowy rabat na "kiełbasę jałowcową" będzie was kosztował 3 punkty, a zniżka na ser lazur – 1 punkt. Na zachętę sieć na start oferuje 10 punktów i 5 procent rabatu na zakupy.

7) Kaufland x Payback

Materiały prasowe

Niemiecka sieć postanowiła nie tworzyć własnego programu lojalnościowego, tylko weszła we współpracę z Paybackiem. Dzięki temu punkty za zakupy spożywcze możecie wymienić na bilet do kina, voucher na pizzę albo jedną z setek nagród. Za każde 3 złote wydane w Kauflandzie zostaniecie nagrodzeni 1 punktem Payback.

d19twgu

Czytaj też: Co po Payback? Swoje programy lojalnościowe otwiera coraz więcej firm

8) Lidl Plus

Materiały prasowe

Już na pierwszy rzut oka widać, że aplikacja oferuje sporo korzyści. Użytkownicy co tydzień mogą liczyć na nowe rabaty i kupony, wirtualną zdrapkę za każde zakupy i, co ciekawe, archiwum paragonów w telefonie.

Jak widać, karty i aplikacje lojalnościowe mają się dobrze. Nie powiedziałbym jednak, że któryś z programów zachęca do zmiany nawyków i zbierania punktów w danym sklepie. Za najbardziej korzystne uważam apki Biedronki i program Clubcard w Tesco. Dla użytkowników Paybacka priorytetem zapewne pozostanie Kaufland. Ja w telefonie na pewno zostawię Żappkę i Mój Carrefour, bo mam te sklepy w pobliżu. Jeszcze 10 żappsów i załapię się na gumę Turbo.

d19twgu

Podziel się opinią

Share

d19twgu

d19twgu