Trwa ładowanie...
prawo
28-06-2006 07:05

Protesty przeciw reformie prawa pracy w Australii

Ponad 100 tysięcy ludzi wyszło na ulice Melbourne w Australii, by zaprotestować przeciw reformie
federalnego prawa pracy.

Protesty przeciw reformie prawa pracy w AustraliiŹródło: AFP
d4dfgh1
d4dfgh1

Szef opozycyjnej Partii Pracy Kim Beazley powiedział, że według jego szacunków w Melbourne, gdzie znajdują się siedziby australijskich związków zawodowych, pojawiło się nawet 150 tys. osób. Ruch w centrum został całkowicie sparaliżowany. Natomiast w największym mieście Australii, Sydney, na manifestacje - według niepotwierdzonych danych policyjnych - przyszło blisko 30 tys. ludzi.

Wśród uczestników demonstracji byli nauczyciele, policjanci, pielęgniarki, kierowcy i robotnicy budowlani.

Protestujący sprzeciwiają się modyfikacjom w kodeksie pracy, pozwalające kierownictwu firm na zmianę warunków zatrudnienia personelu już w trakcie obowiązywania umowy, a mniejszym restrykcjom dotyczący, zwolnień pracowników. Australijski parlament zatwierdził reformy przed trzema miesiącami.

_ To bitwa o życie zwykłych Australijczyków _- podkreślał Beazley zwracając się do zebranych w Melbourne. - _ To także bitwa o godność w miejscu pracy _.

Jednak australijski minister ds. zatrudnienia Kevin Andrews oświadczył, że masowo organizowane w kraju protesty to efekt "kampanii strachu" prowadzonej przez walczące związki zawodowe.

d4dfgh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dfgh1