Trwa ładowanie...
d45i5zz

Przeciąganie liny

FW20H11 rozpoczęły środowe zmagania z poziomu 2 752 pkt, zyskując10 pkt względem poprzedniego zamknięcia. Pierwsze 90 minut handlu należało do strony kupującej, co przełożyło się na wyznaczenie o godz. 10:00 dziennego maksimum na pułapie 2 768 pkt.
Share
Przeciąganie liny
Źródło: BM Banku BPH
d45i5zz

Kolejne godziny przyniosły stopniowe osłabienie rynku, na co wpływ miało głównie zachowanie parkietów zachodnioeuropejskich, na których inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Po przejściowych wahaniach w okolicy odniesienia, po godz. 15:00 sprzedający przeprowadzili szybki wypad poniżej kreski, który ustanowił sesyjne minimum na poziomie 2 723 pkt. W końcówce kwotowań popyt próbował ratować sytuację i ostatni kurs wypadł na wysokości wtorkowego zamknięcia, tj. na 2 742 pkt. Baza na koniec dnia wynosi +17 pkt, LOP wzrósł minimalnie do poziomu 102,7 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 51,6 tys. sztuk kontraktów.

Anemiczne zachowanie byków na wczorajszej sesji wskazuje, ze jeszcze zbyt wcześnie by można mówić o trwalej poprawie sytuacji na parkiecie. Kontynuację odbicia uniemożliwiły przyczajone na mocnych oporach (wyznaczonych przez górne ograniczenie luki bessy z 20 stycznia oraz 61,8% zniesienia ostatniej fali spadkowej) niedźwiedzie. Pomimo tego, również tej stronie zabrakł sił na mocniejszą akcję i ostatecznie kupujący rzutem na taśmę obronili wtorkowy stan posiadania. Tym samym wyrysowana na wykresie nieduża czarna świeca z dwoma cieniami umiejscowiona jest w obrębie zeszłotygodniowych wahań i wskazuje na niezdecydowanie obu stron. Rynek obronił obie obserwowane średnie ale najważniejszym wsparciem pozostaje wyznaczona we wtorek luka hossy w przedziale 2 711 pkt - 2 725 pkt. Aktywność podaży może świadczyć, ze znajduje się ona na jej celowniku, a należy pamiętać, że stanowi ona ostatni bastion na ewentualnej drodze do kolejnego testu linii długoterminowego trendu. Wskaźnikowo sytuacja nie uległa zmianie i
przypuszczalnie dopóki żadna ze stron nie zdobędzie się na silniejszy ruch, który doprowadzi do wybicia z przedziału 2 716 – 2 768 pkt, oscylatory nie wskażą klarownych sygnałów.

d45i5zz

Podziel się opinią

Share
d45i5zz
d45i5zz