Trwa ładowanie...
d1px5ds

Przegląd informacji ze spółek

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę Grupy Lotos na decyzję dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku z 29 lutego 2016 r. w przedmiocie rozliczenia podatku VAT za poszczególne miesiące 2011 roku, podał Lotos.

Share
d1px5ds

Akcjonariusze Mercora zdecydowali na zwyczajnym walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 7,99 mln zł na dywidendę, czyli wypłacie w kwocie 0,51 zł na akcję, podała spółka.

WDX osiągnął szacunkowo 34,3 mln zł przychodów, 5 mln zł EBITDA i 1,34 mln zł zysku netto w II kwartale br., podała spółka.

Wolumen sprzedaży detalicznej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) do odbiorców finalnych wyniósł 21,4 TWh w okresie styczeń-czerwiec br. wobec 19,3 TWh rok wcześniej, podała spółka powołując się na szacunkowe dane operacyjne i sprzedażowe.

d1px5ds

Postępowanie, które prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) ma charakter wyjaśniający w sprawie nie związanej z działalnością spółek grupy Comarch. Wobec żadnej ze spółek grupy Comarch nie toczy się jakiekolwiek postępowanie operacyjne, poinformowała spółka.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Politechnika Lubelska zawarły porozumienie o współpracy w obszarze kształcenia i badań naukowo-dydaktycznych, podała PGE. To część szeroko zakrojonego programu PGE mającego na celu wspieranie edukacji przyszłych kadr sektora energetyki.

Średnia produkcja przypadająca na udziały operacyjne Serinus Energy w II kwartale wyniosła ok. 1 217 boe/d, co stanowi spadek o 45% w porównaniu z poprzednim kwartałem i ma związek ze zbyciem aktywów na Ukrainie, podała spółka.

Dom Development rozpoczyna sprzedaż kolejnej inwestycji - osiedla Wille Taneczna na warszawskim Ursynowie. W ofercie znajduje się 119 mieszkań, podała spółka.

d1px5ds

Liczba kart sportowych Benefit Systems wzrosła o 27,7% r/r i wyniosła 736 tys. sztuk na koniec II kw. 2016 r., podała spółka.

Qumak złożył wniosek o upadłość GIS Partner, wybranego przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (KZGW) "z wolnej ręki" do realizacji 5. etapu strategicznego dla Polski projektu Informatycznego Systemu Osłony Kraju (ISOK) wartego łącznie 300 mln zł, podała spółka.
Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom firmowym Santander Trade Network, poinformowała instytucja. Ta międzynarodowa platforma umożliwia przedsiębiorstwom prowadzącym działalność zagraniczną znalezienie w wybranych krajach sprawdzonych partnerów biznesowych oraz korzystanie z ich usług na preferencyjnych warunkach, podano również.

Spółka eTravel wystąpiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z zawiadomieniem o zamiarze koncentracji rynku poprzez planowane przejęcie jednego z najstarszych biur turystycznych w Polsce - Fly Away Travel. Wartość transakcji to ok. 14,2 mln zł, podała spółka. e-Travel planuje kolejne akwizycje w branży turystycznej.

Siedmioletnie euroobligacje o wartości 750 mln euro wyemitowane przez Orlen Capital AB - spółkę zależną PKN Orlen - w czerwcu br. zadebiutowały dziś na Catalyst. Jest to największa emisja korporacyjnych euroobligacji o ratingu inwestycyjnym.

d1px5ds

Pharmena publikowała wyniki II fazy badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej substancji czynnej 1­MNA, z których wynika, że obniża ona istotnie statystycznie markery stanu zapalnego u pacjentów z dyslipidemią, poinformowała spółka. Pharmena opracowała stosowne programy badawcze, które wkrótce zostaną zaprezentowane przemysłowi farmaceutycznemu, podano także.

Kernel Holding zmniejszył sprzedaż zboża o 7% r/r do 4,41 mln ton w roku obrotowego 2015/2016 (zakończonym 30 czerwca 2016 r.), podała spółka. W samym IV kw. roku obrotowego sprzedaż zboża spadła o 6% r/r do 744,3 tys. ton.

Bioton zawarł porozumienie z podmiotami z Grupy Biotec w sprawie rozwiązania wszelkich umów dotyczących wyłącznej dystrybucji, marketingu i sprzedaży przez Grupę Biotec na terenie Federacji Rosyjskiej form gotowych insulin Biotonu (Gensulin) i innych produktów z oferty spółki wykorzystywanych w terapii cukrzycy, podał Bioton. Spółka poinformowała jednocześnie, że nowym wyłącznym dystrybutorem jej produktów w Rosji został Pharmasyntez-Tyumen.

Standard & Poor's Global Ratings podniósł długoterminowy rating korporacyjny MOL Plc do BB+ z perspektywą stabilną z BB z perspektywą pozytywną, podała spółka.

d1px5ds

Zbigniew Klepacki został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu spółki AWT a.s. - największego podmiotu Grupy AWT. Funkcję prezesa zarządu tej spółki będzie pełnił Arkadiusz Olewnik - członek zarządu PKP Cargo ds. finansowych, podało PKP Cargo, które jest właścicielem Grupy AWT.

Petrolinvest zamierza złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie przez Komisje Nadzoru Finansowego (KNF) sprawy wycofania akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
, podał Petrolinvest.

PKN Orlen zawarł z konsorcjum General Electric I SNC-Lavalin Polska aneks do umowy na budowę elektrowni gazowo-parowej we Włocławku. Aneks definiuje dalsze działania związane z usterkami zdiagnozowanymi podczas rozruchu. Termin oddania bloku przewidywany jest obecnie na I kw. 2017 r., podał koncern.

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds