Trwa ładowanie...
d3pwvi3
22-11-2016 18:29

Przegląd informacji ze spółek

Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor (FMiU Tagor) - spółka z Grupy Kopex - uruchomiła program dobrowolnych odejść pracowników, którym zostanie objętych maksymalnie 150 spośród obecnie zatrudnionych 187 osób, podała spółka.

d3pwvi3

Rawlplug ma zamiar założyć spółkę handlową na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, podała spółka. Planowany termin uruchomienia spółki to I kw. 2017 r.

Akcjonariusze Introla zdecydują o rozwiązaniu 7,99 mln zł kapitału rezerwowego na wypłatę dywidendy i o wypłacie 0,3 zł dywidendy na akcję, wynika z projektów uchwał na nadwyczajne walne zgromadzenie zwołane na 19 grudnia.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na przywrócenie akcjom Magellana formy dokumentu od 6 grudnia br., podała Komisja.

Farmacol podpisał trzy umowy kredytowe ING Bankiem Śląskim na łączną kwotę 400 mln zł, podała spółka. Środki mają być przeznaczone na finansowanie inwestycji, ewentualnych akwizycji oraz kapitału obrotowego.

d3pwvi3

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
podpisało umowę na dostawy do 160 mln m? gazu zaazotowanego rocznie z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources, podała spółka.

Erne Ventures chce przejść na rynek główny z NewConnect w 2017 roku i prowadzi analizy kolejnych potencjalnych inwestycji, poinformował prezes Arkadiusz Kuich.

InvestCapital Malta Ltd. - spółka zależna Kruka - wygrał przetarg na zakup portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim, podał Kruk. Wartość nominalna portfela wierzytelności to ok. 183 mln euro.

Unipetrol - spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen - i chorwacka spółka Jadranski Naftovod podpisały trzyletnią ramową umowę na przesył ropy naftowej rurociągiem JANAF, podał Unipetrol.

d3pwvi3

Konsorcjum Budimeksu (lider z udziałem 95%) oraz Ferrovial Agroman (partner z udziałem 5%) podpisało z Kujawsko-Pomorskimi Inwestycjami Medycznymi umowę na przebudowę i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu o wartości 275,19 mln zł netto, podał Budimex.

Victoria Dom złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt dotyczący publicznej emisji obligacji o łącznej wartości 50 mln zł, poinformowała spółka. Pozyskane środki spółka wykorzysta za zakup gruntów i finansowanie nowych projektów, podano także.

Unified Factory uruchomił nowy kanał sprzedaży systemu w modelu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa), poinformowała spółka.

MCI Capital chce skupić nie więcej niż 1 055 966 własnych akcji po cenie 9,47 zł za jeden walor, wynika z zaproszenia do składania ofert sprzedaży, jakie opublikowała spółka.

d3pwvi3

Rada nadzorcza Marvipolu zatwierdziła zaproponowaną przez zarząd politykę dywidendową dla segmentu motoryzacyjnego oraz developerskiego na lata 2016 - 2020. Zakłada ona rokroczny wzrost wypłaty dywidendy z segmentu motoryzacyjnego - do docelowego poziomu 80% zysku w 2020 r. Segment deweloperski grupy, który w 2017 r. ma zostać wydzielony do spółki Marvipol Development, ma przeznaczyć zyski wypracowane w 2016 i 2017 r. na inwestycje, podała spółka.
Miraculum obniży kapitał zakładowy do kwoty 20 268 334,5 zł poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 3,0 zł do 1,50 zł w związku ze stratami poniesionymi przez spółkę w okresach poprzednich, wynika z uchwał na WZA. Po obniżeniu kapitału zakładowego spółka planuje następnie jego podwyższenie o kwotę 20 268 334,5 zł poprzez emisję 13 512 223 nowych akcji o wartości nominalnej 1,5 zł każda, które będą zaoferowane w ramach subskrypcji prywatnej, podano w projektach uchwał walnego, zaplanowanego na 19 grudnia.

Mikrokasa wyemitowała 875 obligacji serii A1 o wartości nominalnej 1 000 zł każda i cenie emisyjnej równej wartości nominalnej, podała spółka. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone na poziomie 8% w skali roku z częstotliwością wypłaty odsetek raz na kwartał, podano także.

Fitch Ratings podniósł długoterminowy rating IDR w walucie krajowej dla Kernel Holding do B, podała agencja.

d3pwvi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pwvi3