Trwa ładowanie...
d36tmg6
23-11-2016 18:10

Przegląd informacji ze spółek

BioMaxima podpisała umowę nabycia 80% udziałów w rumuńskich spółkach Qias Med oraz Istar, zajmujących się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. BioMaxima po zakupie tych spółek zamierza rozpocząć proces ich konsolidacji wraz z własną spółką Roco Sistem, powołując podmiot pod nazwą BioMaxima Romania srl. , podano w komunikacie. Cena nabycia udziałów została ustalona na kwotę 138 tys. euro plus podatek wysokości 22 080 euro, podała spółka.

d36tmg6

Wiceprezes Hyperiona Marian Halicki złożył rezygnację z pełnionej funkcji, podała spółka.

Zakłady Azotowe Kędzierzyn - spółka zależna Grupy Azoty zawarła z firmą Air Products Sp. z. o.o. umowę na dostawy tlenu i azotu. Umowa została zawarta na czas określony - od 1 kwietnia 2017 roku do 31 grudnia 2035 roku. Szacunkowa wartość świadczeń wynikających z umowy wynosi 1,1 mld zł netto, podała Grupa Azoty.

Unidevelopment podpisał przedwstępną umowę dotyczącą nabycia nieruchomości gruntowej, położonej w Poznaniu (dzielnica Nowe Miasto) o łącznej powierzchni ok. 2 ha., za łączną kwotę netto 9,5 mln zł, podała spółka.

Grupa Recykl przyjęła politykę dywidendową, która zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy w wysokości do 30% skonsolidowanego zysku netto, o ile wskaźnik długu netto do EBITDA na koniec roku obrotowego będzie niższy niż 3x, podała spółka. Polityka ma obowiązywać po roku obrotowym 2017.

d36tmg6

T-Systems i Strabag AG są gotowe do przetargu na system poboru opłat drogowych w Polsce - mogą zbudować konsorcjum, podobnie jak przy projekcie w Belgii, gdzie współpracują w ramach spółki celowej Satellic, poinformowała account director international T-Systems International GmbH Patrycja Wrzesniewska.

Ekoplast rozpoczął dziś od publikacji memorandum informacyjnego ofertę publiczną do 2 790 000 akcji serii B, podała firma. Spółka chce zakończyć ofertę do 7 grudnia br. i zadebiutować na rynku NewConnect.

Realizowany przez Celon Pharma projekt "Selektywny inhibitor kinaz JAK w terapii chorób o podłożu immunologicznym" otrzymał 21,71 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR), podała spółka.

Energa jest w trakcie pozyskiwania finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w kwocie do 250 mln euro w formie obligacji hybrydowych w ramach Planu Inwestycyjnego Komisji Europejskiej (tzw. Planu Junckera), podała spółka. Umowa w tej sprawie powinna zostać podpisana w I kw. 2017 r.

d36tmg6

Akcelerator MIT Enterprise Forum (MITEF), z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), PKO Banku Polskiego, KGHM Cuprum i Grupy Adamed, znalazł się wśród 10 podmiotów, które otrzymają dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach rządowego programu Start In Poland, podało PGNiG. Start-up'y zainteresowane udziałem w pierwszej rundzie akceleracji mają czas na zgłoszenie do 7 grudnia 2016 r.

KSG Agro planuje przeznaczyć 14 mln UAH na inwestycje w 2017 r., liczy też na wzrost eksportu do Gruzji, poinformował prezes Sergii Mazin.

Konsorcjum firm Vistal Gdynia (lider) i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w restrukturyzacji podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Krakowie na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73, podał Vistal. Wartość umowy to 79,7 mln zł brutto.

ING Bank Śląski rozbudowuje system bankowości internetowej Moje ING poprzez wprowadzenie trenera finansowego - narzędzia wspierającego klientów w zarządzaniu finansami. Bank zapowiada kolejne narzędzia na przyszły rok. Celem ING jest zachęcenie w ciągu kilku lat ok. 20% swoich klientów do dokonywania inwestycji, poinformowali przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

d36tmg6

iAlbatros Group otrzymuje propozycje rozpoczęcia rozmów od potencjalnych inwestorów branżowych i finansowych zainteresowanych nabyciem akcji spółki zależnej iAlbatros Poland, podała spółka.

Echo Investment postanowiło warunkowo wypłacić akcjonariuszom zaliczkę na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości 350,78 mln zł, co daje 0,85 zł na akcję, podała spółka.

Mostostal Zabrze zakłada, że w 2018 r. zamknie proces zbywania nieruchomości o łącznej wartości ok. 55 mln zł, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik.

Mostostal Zabrze liczy na utrzymanie wartości sprzedaży w 2017 r. na podobnym poziomie, jak w bieżącym roku, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik. Spółka zakłada też utrzymanie obecnej rentowności w kolejnych okresach.

d36tmg6

Unified Factory uruchomiło system w modelu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa) i w ciągu pierwszego roku zamierza pozyskać co najmniej 1 000 klientów w tym kanale sprzedaży, poinformował prezes Maciej Okniński.

Mostostal Zabrze chce utrzymywać udział eksportu w przychodach na poziomie ok. 40% w kolejnych kwartałach, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik.

Prawa do akcji spółki Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs PDA spadł o 2,67% wobec ceny odniesienia i wyniósł 17,52 zł.

Portfel zamówień Mostostalu Zabrze jest warty 619 mln zł w podpisanych kontraktach, a łącznie z oferowanymi zamówieniami ok. 1,2 mld zł, podała spółka.

d36tmg6

Enea przygotowała nową ofertę Energia+ Fotowoltaika, podała spółka.

SFK - spółka zależna Action w restrukturyzacji - otrzymała decyzję Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zabezpieczającą ewentualne przyszłe zobowiązania podatkowe z tytułu podatku VAT za okres od września 2014 r. do maja 2015 r. w przybliżonej kwocie 5,98 mln zł oraz w sprawie zobowiązań z tytułu podatku od towarów i usług za miesiące od września 2014 r. do maja 2015 r. w przybliżonej kwocie 3,144 mln zł, podał Action.

Unipetrol - spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen - podpisał kontrakt na transport ropy naftowej rurociągiem Janaf z chorwackim Jadranski Naftovod, podał Orlen.

BGŻ BNP Paribas zawarł z Lion International Investments z siedzibą w Luksemburgu, należącym do grupy kapitałowej BNP Paribas, umowę w sprawie udzielenia bankowi nieodnawialnej pożyczki podporządkowanej w kwocie 60 mln euro, co stanowi równowartość 266,3 mln zł, podała instytucja.

Akcjonariusze Echo Investment zdecydują o przeniesieniu z kapitału zapasowego na fundusz rezerwowy kwoty w wysokości 400 mln zł z przeznaczeniem na dywidendę, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 19 grudnia.

d36tmg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tmg6