Trwa ładowanie...
d1x59gl
11-04-2016 18:06

Przegląd informacji ze spółek

PCC Exol proponuje przeznaczenie kwoty 6,899 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, czyli 0,04 zł na jedną akcję, podała spółka.

d1x59gl
d1x59gl

Energa zidentyfikowała przesłanki, które mogą skutkować spadkiem wartości odzyskiwalnej aktywów grupy za I kw. br. i zdecydowała o rozpoznaniu w Segmencie Wytwarzania odpisów aktualizujących wartość rzeczowych aktywów trwałych na łączną kwotę 187,6 mln zł. Po dodaniu odpisu wysokości 117 mln zł związanego z nabyciem portfela farm wiatrowych w 2013 r. łączny wpływ odpisów na skonsolidowane sprawozdanie finansowe za I kwartał 2016 roku Grupy Energa wynosi 304,6 mln zł.

Jacek Fotek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa BondSpot, a dyrektor zarządzająca ds. rozwoju GPW Izabela Olszewska, członek rady nadzorczej BondSpot, została delegowana do czasowego wykonywania czynności prezesa BondSpot, podała spółka.

Marcin Kowalczyk został powołany do składu zarządu Radpolu - do pełnienia funkcji prezesa ze skutkiem na 11 kwietnia br. Zastąpi na tym stanowisku Daniela Dajewskiego, podała spółka.

Spółka zależna CCC - eobuwie.pl, zanotowała wartość EBITDA w 2015 r. na poziomie ponad 26,33 mln zł, podało CCC. W związku z powyższym, maksymalna ostateczna cena za 74,99% akcji eobuwie.pl może wynieść ponad 235,66 mln zł.

d1x59gl

Mostostal Zabrze podpisał z Nitroerg umowę na generalne wykonawstwo instalacji do produkcji Nitrocetu oraz instalacji do zatężania kwasu ponitracyjnego za 70,22 mln zł netto, podała spółka.

MCI.EuroVentures - fundusz, którego certyfikaty posiada MCI Capital - poprzez swoją spółkę specjalnego przeznaczenia wyemitował obligacje na rynku czeskim o wartości ponad 95 mln zł (600 mln koron czeskich), podał MCI.

Robyg sprzedał już ponad 85% mieszkań w Park Wola Residence. W sprzedaży zostało jeszcze ok. 45 mieszkań o powierzchni 47-90 m2, poinformowała spółka.

Zarząd ES-System zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty 10,72 mln zł dywidendy z zysku za 2015 r. i kapitału zapasowego, co daje 0,25 zł na akcję, podała spółka.

d1x59gl

Enea Operator, Energa- Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator i Tauron Dystrybucja złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą CSWI, podał Urząd.

Lotos Paliwa - spółka zależna Grupy Lotos - rozpoczął współpracę z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości (AIP), podała grupa.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podpisały kontrakt z Agro CS na dostawy i dystrybucję płynnego nawozu RSM do Czech, podała Grupa Azoty. Szacowana wartość kontraktu to 80 mln zł.

d1x59gl

Thomson liczy na sprzedaż do 1,5 mln sztuk urządzeń z segmentu tabletów i laptopów w Polsce w ciągu dwóch lat, poinformował ISBnews sales manager Thomson Computing Matt Descamps. Marka chce również umacniać swoją pozycję na rynku detalicznym.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i trzech wiceprezesów w ramach IX kadencji zarządu, podała spółka.

Murapol nabył 5 752 380 akcji spółki Variant S.A., stanowiących 100% kapitału zakładowego, za 37,74 mln zł, podał Murapol.

Petrolinvest odnotował 289,72 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 240,86 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1x59gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x59gl