Trwa ładowanie...
d1px5ds

Przegląd informacji ze spółek

PKP Cargotabor Usługi, spółka zależna PKP Cargo, otrzymała zawiadomienie od PKN Orlen o spełnieniu się drugiego z warunków zawieszających sprzedaży Orlen KolTrans w postaci zarejestrowania przez właściwy sąd rejestrowy zmian do umowy spółki KolTrans uzgodnionych w umowie sprzedaży, podało PKP Cargo.

Share
d1px5ds

Decyzja na temat rozbudowy zdolności regazyfikacyjnych terminala LNG w Świnoujściu może być podjęta w tym roku, jednak po uruchomieniu terminala, poinformował prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

Walne zgromadzenie EuRoPol Gazu wybierze jutro nowych członków zarządu reprezentujących Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
, którzy zastąpią osoby, które złożyły rezygnację, poinformował wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak.

Zarząd spółki Tarczyński zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy wysokości 0,65 zł na akcję, podała spółka.

d1px5ds

Terminal LNG w Świnoujściu nie ma usterek zagrażających jego funkcjonowaniu i będzie gotowy do eksploatacji do końca maja, poinformował prezes Gaz-Systemu Jan Chadam.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczyna rozmowy, które mają na celu budowę korytarza gazowego między Norwegią a Polską, poinformował wiceprezes spółki Maciej Woźniak.

IMS pozyskał 1 772 lokalizacje abonamentowe w 2015 r., zwiększając ich liczbę o 20%, do 10 517, poinformował wiceprezes Piotr Bielawski.

Olczyk sp. z o.o. Lokum 3 sp. k. - spółka zależna Lokum Deweloper - zawarła z osobami fizycznymi umowę przyrzeczoną nabycia nieruchomości o łącznej powierzchni 1,83 ha we Wrocławiu za 11,76 mln zł, podała spółka.

d1px5ds

Arena.pl - właściciel platformy zakupowej arena.pl - planuje za ok. dwa lata przeprowadzić emisję nowych akcji i zaoferować połowę z nich kupującym i sprzedającym, w zamian za ich aktywność. W perspektywie 8-12 miesięcy Arena.pl S.A. zamierza przenieść notowania akcji z rynku NewConnect na rynek główny GPW, poinformowali przedstawiciele spółki. Projekt wspiera fundusz LMB Capital, który w połowie należy do Banku SGB, a także MasterCard.

Spółka zależna Wikany - Rosa s.k.a, przydzieliła 5 tys. zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o łącznej wartości 5 mln zł, podała spółka.

Mirosław Wróbel sp. z o.o. złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęcie części mienia Eurotruck, podał Urząd.

Mondi International Holdings złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Simet, podał Urząd.

d1px5ds

Grupa Recykl przeznaczy w tym roku do 14-15 mln zł na inwestycje w nowe linie produkcyjne. Spółka chce zwiększyć udział sprzedaży do producentów wyrobów gotowych, rozważa także rozwój w nowych obszarach, poinformowali przedstawiciele spółki.

Zysk brutto Providenta w Polsce i na Litwie wyniósł 69 mln GBP w 2015 r., co oznacza spadek o 4,8% w skali roku, poinformowała spółka.

FBSerwis - spółka w której Budimex ma 49% udziałów - może zwiększyć skalę działalności do 0,5-1 mld zł przychodów w ciągu 5-7 lat, poinformował prezes Dariusz Blocher.

Grupa Recykl zawiesiła prace nad akwizycją producenta wyrobów gotowych, nie widzi też w tej chwili partnera do integracji poziomej, poinformowali członkowie zarządu. Spółka nadal zakłada, że może przejąć producenta wyrobów gotowych, jednak dotychczasowe rozmowy nie przyniosły pożądanego rezultatu.

d1px5ds

J.W. Construction Holding sprzedał ponad 50% mieszkań z 196 lokali oferowanych w I etapie osiedla Bernadowo Park. Firma posiada również pozwolenie na realizację II etapu inwestycji i chce go uruchomić wkrótce, poinformowała członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży Małgorzata Ostrowska.

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice II złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęcie kontroli nad nad Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Alpol sp. z o.o. z siedzibą w Sitkówce, podał Urząd.

Budimex spodziewa się, że tempo wzrostu przychodów spółki będzie w kolejnych latach coraz szybsze i dojdzie do dwucyfrowego w latach 2017-2018 wobec 4% wzrostu w ub.r., poinformował prezes Dariusz Blocher.

Exact Systems otwiera swoją spółkę w Chinach i planuje zatrudnić w niej w tym roku 100 osób, podała firma.

d1px5ds

PKO Bank Polski wymienił z kilkoma irańskimi bankami klucze SWIFT, co otworzyło drogę do prowadzenia rozliczeń finansowych między Polską a Iranem, podała instytucja.

Cube.ITG zawarł przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa przeznaczonej do świadczenia rozproszonego serwisu IT za 12,5 mln zł. Transakcja jest częścią strategii, która zakłada skoncentrowanie się na projektach informatycznych i wdrożeniowych i odchodzenie od usług serwisowych sprzętu i sieci, podała spółka.

New World Resources (NWR) odnotowało 206,96 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wobec 106,93 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Budimex Nieruchomości sprzedał notarialnie 908 mieszkań w 2015 r., podał Budimex.

d1px5ds

Portfel zamówień Grupy Budimex na koniec 2015 roku wyniósł 8,4 mld zł wobec 6,1 mld zł rok wcześniej, podała spółka.

Akcjonariusze Arena.pl upoważnili zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o łączną kwotę nie wyższą niż 8,123 mln zł poprzez emisję nowych akcji w okresie trzech lat z wyłączeniem prawa poboru, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego.

MOL planuje uzyskać ponad 2 mld USD "czystego" zysku EBITDA w 2016 r. wobec 2,48 mld USD zysku w tym ujęciu w 2015 r., kiedy wzrósł on o 13% r/r, podała spółka.

MOL planuje uzyskać ponad 2 mld USD "czystego" zysku EBITDA w 2016 r. wobec 2,48 mld USD zysku w tym ujęciu w 2015 r., kiedy wzrósł on o 13% r/r, podała spółka.

MOL odnotował 437,7 mld HUF mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wobec 69,3 mld HUF straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

WDX odnotowało 0,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wobec 2,26 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds