Przegląd informacji ze spółek

25.01.2016 18:02

Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja rozpoczął rozmowy z większościowymi akcjonariuszami spółki z grupy EDF dotyczące przeglądu przez spółkę opcji strategicznych dalszego rozwoju, podała Kogeneracja.

Elektrobudowa prognozuje, że skonsolidowany zysk netto wyniesie 50,9 mln zł, a zysk jednostkowy sięgnie 50,2 mln zł w 2016 roku, poinformowała spółka. Elektrobudowa oczekuje, że portfel zamówień spółki na bieżący rok osiągnie wartość 773,5 mln zł.

Agora nabyła 106 udziałów w spółce GoldenLine sp. z o.o., stanowiących 53% kapitału zakładowego. Łączna cena nabycia wyniosła 8,48 mln zł. W wyniku transakcji Agora posiada już 89% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu GoldenLine, podała spółka. Agora zamierza skoncentrować w GoldenLine swoje działania z zakresu usług rekrutacyjnych i employer branding i planuje w najbliższym czasie zbyć na rzecz tej spółki swoje Centrum Kompetencyjne Praca.

Agencja ratingowa EuroRating nadała spółce Murapol rating kredytowy na poziomie BB. Perspektywa ratingu jest stabilna, podała agencja.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wypowiedziało umowę ze Standard & Poor's Ratings Services (S&P), w związku z czym agencja wycofa rating nadany spółce, podało PGNiG.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał 19 decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości z pasm 800 MHz i 2,6 GHz, będących przedmiotem ubiegłorocznej aukcji LTE, podał urząd.

Obecny kształt podatku od wydobycia niektórych kopalin (tzw. podatek miedziowy) może doprowadzić do zamknięcia niektórych złóż, np. kopalni Lubin należącej do KGHM Polska Miedź, uważa wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek. Jego zdaniem, podatek powinien odnosić się do zysków, a nie wielkości wydobycia.

SFW Energia z grupy STEAG złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęcie kontroli nad Elektrociepłownią Mielec (EC Mielec), podał Urząd.

Polbrand dokonał przydziału obligacji serii I o łącznej wartości nominalnej 1,078 mln zł, podała spółka.

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) uruchomiły połączenie do Wenecji, podał przewoźnik.

Parcel Technik zwołała na 18 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZ), które podejmie uchwały w sprawie emisji akcji o wartości do 14,7 mln zł. Emisja akcji ma posłużyć sfinansowaniu przejęć spółek w strategicznych obszarach działalności - produkcji maszyny skrytkowej nowej generacji tzw. skrytkomatu i dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki, podała spółka. Parcel Technik pracuje nad wprowadzeniem skrytkomatów na rynki zagraniczne, m.in. afrykańskie.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odprowadziła prawie 1,4 mld zł w formie podatków i opłat w 2015 r., podała spółka.

Podatek bankowy zostanie nałożony na cztery instytucje pożyczkowe: Provident, Profi Credit, Vivus i Bocian Pożyczki, a łączne koszty z nim związane sięgną ok. 15 mln zł, ocenia Dom Maklerski NWAI.

Polnord sprzedał ponad 80% mieszkań w budynku nr 6 na osiedlu Tęczowy Las I w Olsztynie i wprowadził do przedsprzedaży pierwsze mieszkania w osiedlu Tęczowy Las II, podała spółka.

Compass Offices otworzy swoją drugą lokalizację w Warszawie - w kompleksie Plac Unii - w kwietniu br., poinformował CEO na region EMEA Hadley Dean.

The Farm 51 zapowiedział projekt gry pod tytułem "World War 3", przeznaczonej na rynek Free-to-Play, podała spółka.

i2 Development, szykujący się do debiutu na rynku głównym GPW, zrealizuje w tym roku trzy budynki biurowe klasy A w ścisłym centrum Wrocławia, podała spółka.

Obligacje serii A spółki Florsen o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł będą notowane w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst od poniedziałku, 25 stycznia 2016 r., podała giełda.

Ministerstwo Rozwoju wyraziło zgodę na przedłużenie okresu realizacji trzech projektów złożonych przez Biomed-Lublin do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do 15 kwietnia br. oraz na uruchomienie produkcji w fabryce w Mielcu do dnia 31 marca 2017 r., podała spółka.

Alcatel-Lucent Polska złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie, XX Wydział Gospodarczy pozew przeciwko Hawe i jego spółce zależnej Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (ORSS) o zapłatę kwoty 55,99 mln zł zł, podało Hawe.

Rady nadzorcze spółek z grupy Tauron Polska Energia - Tauron Sprzedaż, Biomasa Grupa Tauron i Kopalnia Wapienia Czatkowice - dokonały zmian w zarządach, podała grupa.

AmRest Coffee SK s.r.o. oraz Starbucks EMEA LTD i Starbucks Manufacturing EMEA B.V. (Starbucks) podpisały umowę rozwoju oraz umowę dostawy dotyczące prawa i licencji do rozwoju, posiadania i prowadzenia kawiarni Starbucks w Słowacji, podał Amrest Holdings. Ponadto AmRest Węgry wypowiedział umowę usług dystrybucyjnych LDS Disztibútor Szolgáltató ze względu na prowadzoną strategię zwiększania stopnia konsolidacji dystrybucji w regionie.

Sprzedaż Grupy AmRest Holdings SE wyniosła 918 mln zł w IV kw. 2015 roku, co stanowiło 14,8% wzrost w ujęciu rocznym. W tym samym okresie sprzedaż grupy w walutach lokalnych wzrosła o 16,1%, podała spółka na podstawie wyników wstępnych, zawierających "pewne szacunki" wynikające ze specyfiki w obszarze rozliczeń kosztów łańcucha dostaw.

Wartość internetowego handlu między przedsiębiorstwami zwiększy się do ok. 225 mld zł w 2016 (wobec ok. 215 mld zł w ub.r.) szacuje Marketplanet - operator największej platformy handlowej B2B w Polsce. W kolejnych latach rynek może rosnąć w tempie 10-20% rocznie, podała spółka.

Grupa Lotos zawarła z Rosneft Oil Company aneks do umowy term na dostawy ton ropy naftowej w latach 2016-2017, podała spółka. Szacunkowa wartość aneksu to 5 mld zł.

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także