Trwa ładowanie...
d4db1qt
16-12-2015 18:00

Przegląd informacji ze spółek

Stalprodukt nabył w ramach I transzy programu skupu akcji własnych 358 400 akcji imiennych uprzywilejowanych po stałej cenie wynoszącej 250 zł za każdą akcję. Akcje te mają 5,33% udziału w kapitale zakładowym i 10% udziału na WZA, podała spółka.

Share
d4db1qt

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
podpisał porozumienie ze wszystkimi organizacjami związkowymi, które zakończyło spór zbiorowy rozpoczęty 21 maja 2015 r., podała spółka. Szacowany koszt pracodawcy wynikający z zawartego porozumienia wynosi 39 mln zł, przy czym w III kwartale 2015 roku PGNiG utworzyło już rezerwę na wypłatę premii rocznej w wysokości 34 mln zł.

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (KZGW) przeprowadził ostatnie testy i odebrał prace czwartego, przedostatniego etapu budowy systemu informatycznego ISOK, który ma chronić mieszkańców Polski przed nadzwyczajnymi zagrożeniami. Wykonawca, firma Qumak, zakończyła pracę nad wersją pilotażową systemu, podał KZGW.

Velto Cars zdecydowało o emisji obligacji na okaziciela serii B o łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł, podała spółka.

Zgodnie z opublikowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) zaleceniami dotyczącymi podziału zysku banków, dywidendę za 2015 roku do 100% zysku będą mogły wypłacić Bank Handlowy i Pekao, zaś BZ WBK i PKO BP mogą wypłacić "podwójną" dywidendę, tj. z zysku za 2015 i 2014 rok, uważają analitycy Erste Group.

d4db1qt

11 bit studios zadebiutuje w piątek, 18 grudnia, na rynku głównym GPW w Warszawie, przechodząc z NewConnect, podała giełda.

Żabka Polska planuje kolejne otwarcia sklepów typu convenience prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket jeszcze w tym roku oraz rozwój w 2016 r. poinformowali ISBhandel przedstawiciele spółki. Łącznie w tym roku zostanie otwartych 417 sklepów.

Grupa Kęty planuje zakończyć proces nadawania osobowości prawnej segmentowi wyrobów wyciskanych w 2018 r., podała spółka.

Kopex Sibir - spółka z Grupy Kopex - podpisała kontrakt z Kompanią Węglową "Sibirskaja" na dostawę kombajnu ścianowego do kopalni w obwodzie kemerowskim w Rosji, podała spółka. Wartość brutto kontraktu to ponad 1,6 mln euro.

d4db1qt

J.W. Construction Holding rozpocznie w lutym 2016 r. budowę 54 mieszkań w dwóch budynkach osiedla Zielona Dolina III na warszawskiej Białołęce, podała spółka. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2017 r.

Virtualo, Dante oraz Sejf Danych, wierzyciele Merlin.pl, złożyli wnioski o ogłoszenie upadłości tej spółki obejmującej likwidację majątku, podała Czerwona Torebka, do której należy Merlin.pl.

Sare liczy, że już w I kwartale 2016 roku ustali krótką listę lub nawet podpisze listy intencyjne w ramach planu akwizycji ze środków, które planuje pozyskać ze styczniowej emisji akcji, poinformował prezes Tomasz Pruszczyński.

Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydują o zmianach w składzie zarządu i rady nadzorczej spółki, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 12 stycznia przyszłego roku.

d4db1qt

Capital Park liczy na finalizację organizacji finansowania dla projektu rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie (ARTN) na początku przyszłego roku, poinformowała ISBnews dyrektor operacyjny grupy Kinga Nowakowska.

Archicom wprowadził do sprzedaży 124 mieszkania o łącznej powierzchni 6,2 tys. m2 w budynku Siena przy ul. Zakładowej we Wrocławiu, podała spółka. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2017 r.

Grupa IMC zakończyła zbiory kukurydzy - swojej głównej uprawy. Wydajność kukurydzy w 2015 w IMC była o 10% mniejsza w porównaniu z ub.r. w związku z ekstremalnie suchą pogodą w letnich miesiącach, poinformowała spółka.

Oferta konsorcjum Max Bögl Polska i Max Bögl Stiftung, warta 139,91 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

d4db1qt

Enel-Med - ze względu na inną grupę docelową- nie obawia się konkurencji ze strony grupy PZU, która buduje sieć własnych placówek medycznych. W przyszłym roku spółka planuje otwarcia dwóch placówek ogólnomedycznych w Warszawie oraz placówek w Katowicach i w Trójmieście, poinformował prezes Enel-Medu Adam Rozwadowski.

Pierwsi rezydenci odbiorą apartamenty w warszawskim projekcie Złota 44 pod koniec 2016 roku, wynika z harmonogramu prac po zawarciu z Warbudem umowy na dokończenie apartamentowca, podali BBI Development i Amstar - partnerzy w projekcie.

Firma Cukiernicza MW Janczewscy otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na mocy którego zainwestuje minimum 13,7 mln zł w zakład wyrobów cukierniczych w Podstrefie Pomiechówek, podała strefa.

Złota 44 zawarła z Warbudem umowy o wykonanie robót budowlanych i ich koordynację w projekcie Złota 44 w Warszawie, podało BBI Development, które jest współrealizującym projekt. Wartość umowy o wykonawstwo to szacunkowo 45 mln zł, wartość umowy koordynacji będzie zmienna w czasie.

d4db1qt

SoftBlue zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 17 grudnia, podała spółka.

Polskie Koleje Linowe otwierają na Jaworzynie Krynickiej największy w Polsce snowpark oraz zmodernizowane trasy narciarskie. Narciarzy i snowboardzistów do góry będzie wywoziła czteroosobowa kolej krzesełkowa, poinformowała spółka w komunikacie.

Pierwszy rok realizacji nowej strategii Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) należy oceniać pozytywnie, uważa prezes firmy doradczej BTFG Adam Ruciński. Zgodnie z zamierzeniami, ARP postawiła na więcej innowacyjności, silniejsze wsparcie kreatywnych projektów, inwestowanie w zarządzanych przez Agencję specjalnych strefach ekonomicznych (SSE).

PKP Cargo zakończyło rozbudowę terminala intermodalnego w Poznaniu Franowie, która pozwoliła na zwiększenie jego zdolności magazynowych o 40%, podała spółka.

d4db1qt

Innova Capital podpisała wiążącą umowę nabycia 97,45% udziałów w Trimo d.d. i 44,9% udziałów w Trimo MSS, d.d., jak również całkowitego zadłużenia bankowego od 10 słoweńskich banków i innych instytucji kredytowych. Planowane zamknięcie transakcji nastąpi w I kw. 2016 roku, po tym, gdy zostaną spełnione formalne zatwierdzenia i warunki zawieszające, podała spółka.

Prawa do akcji (PDA) Krynica Vitamin zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs PDA wzrósł o 2,45% do 12,55 zł. Z kolei kurs akcji wyniósł na debiucie 12,24 zł wobec kursu odniesienia wynoszącego 12,25 zł.

Polbrand nie wyklucza wejścia na rynek akcji. Spółka rozważa także kolejne emisje na Catalyst, poinformował ISBnews prezes Maciej Ziembicki.

Ursus uzyskał wielocelowy limit kredytowy w wysokości 65 mln zł w Banku Pekao na realizację płatności oraz finansowanie akredytyw na zakup materiałów do produkcji ciągników, w ramach kontraktu z tanzańską spółką The National Service Corporation Sole (SUMA JKT), podał Ursus.

Capital Service dokonał przydziału łącznie 15 tys. obligacji serii G o łącznej wartości nominalnej 15 mln zł, wynika z komunikatu spółki.

Zarząd GPW wyznaczył pierwszy dzień notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 3,56 tys. obligacji serii B spółki Fundusz Hipoteczny Dom S.A. Sp. Komandytowo-Akcyjna na środę, 16 grudnia, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) wyznaczył pierwszy dzień notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 3 tys. obligacji serii A spółki Unified Factory (dawniej Databroker) na czwartek, 17 grudnia, podała giełda.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) wyznaczył pierwszy dzień notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 7,6 tys. obligacji serii B spółki Wikana na czwartek, 17 grudnia, podała giełda.

Konsorcjum Sygnity, jako liderem, zawarło z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) umowę na System Hurtowni Danych za łącznie do 53,26 mln zł brutto, z czego na Sygnity będzie przypadać do 19,11 mln zł, podała spółka.

d4db1qt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4db1qt