Przegląd prasy

23.02.2017 07:20

Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) -  Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna

--LOT sfinalizował zakup 49% akcji Regional Jet i przejął kontrolę operacyjną nad estońskim przewoźnikiem - dowiedział się DGP

--Do końca roku ma zostać zaktualizowany krajowy program jądrowy

--Ostateczna wersja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zawiera niższe prognozy dotyczące inwestycji i zatrudnienia. Ale wciąż zakłada, że będziemy się rozwijać na tyle szybko, by w 2030 r. nasze dochody osiągnęły unijną średnią

--BGK Nieruchomości szuka miejsca pod tanie lokale na wynajem na rynku prywatnym. Bez większego odzewu

Gazeta Wyborcza

--Frans Timmermans zwróci się do Malty, sprawującej teraz unijną prezydencję, by wprowadziła temat polskiego Trybunału Konstytucyjnego pod obrady Rady UE ds. Ogólnych.

--Nie będzie zapowiadanej na czwartek manifestacji załogi Lotos Kolej w Gdańsku. Pracownicy kończą protest w przekonaniu, że ich postulaty zostaną spełnione.

--Rząd chce, by operatorzy telewizji kablowej i satelitarnej przekazywali państwu dane swoich klientów. Ma to uniemożliwić ucieczkę przed abonamentem, który "powinien płacić każdy".

Puls Biznesu

--Firma kurierska UPS kontynuuje eksperymenty i testy dotyczące wykorzystania automatyki i robotyki w dostarczaniu przesyłek

--W Polsce ma powstać hub finansowych start-upów, miejsce, gdzie innowacyjne pomysły mogą liczyć na sprzyjające środowisko

--Czechy są o krok od zastąpienia Wielkiej Brytanii na pozycji drugiego odbiorcy polskiego eksportu. Przedsiębiorcy coraz śmielej wchodzą na ten rynek.

--Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ofercie publicznej. Usuwa ona obowiązek ogłaszania niektórych wezwań.

-- Merlin - internetowy sprzedawca kupuje znaną markę e-commerce. Transakcję sfinansuje m.in. jeden z najbogatszych Polaków.

Rzeczpospolita

--Przy okazji prac nad konstytucją biznesu Ministerstwo Rozwoju planuje odkładaną latami dekomunizację ustaw

--Około 20 polskich firm promować będzie swoje rozwiązania na targach przemysłu mobilnego w Barcelonie

--Komisja Europejska chce sprawdzić gotowość państw członkowskich do ukarania Polski za łamanie praworządności

--Polska idzie w odwrotnym kierunku niż reformy strukturalne zalecane nam przez Komisję Europejską - wynika z najnowszego raportu opublikowanego w Brukseli

--Jednolity Plik Kontrolny stanie się impulsem do informatyzacji polskich przedsiębiorstw - uważają twórcy oprogramowania

ISBnews

--CPD, Challange Eighteen, 4/113 Gaston Investments, Lakia Enterprise Ltd zawarły z Unibep i Unidevelopment warunkową umowę inwestycyjną na wspólne przedsięwzięcie w zakresie zrealizowania kompleksu budynków wielorodzinnych z usługami i infrastrukturą towarzyszącą w dzielnicy Ursus w Warszawie, podało CPD.

--Akcjonariusze Orbisu zdecydują o sprzedaży hoteli Mercure Jelenia Góra i Mercure Karpacz Resort, wynika porządku obrad walnego zwołanego na 22 marca.

--iFun4all ustalił wspólnie z wydawcą Curve Digital Publishing, że premiera gry "Serial Cleaner" planowana jest na przełom II i III kw. 2017 r., podała spółka.

--CI Games zawarł z bankiem Polska Kasa Oszczędności Bank Polski umowę kredytu obrotowego w kwocie 2,5 mln USD z przeznaczeniem na finansowanie kosztów związanych z tłoczeniem gry "Sniper Ghost Warrior 3", podała spółka.

--Grupa Murapol uplasowała ofertę 11 827 sztuk obligacji serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Blisko 12 mln zł, wpłacone przez 41 nabywców instrumentów dłużnych spółka przeznaczy na realizację kolejnych krajowych projektów inwestycyjnych, podał Murapol.

--Orbis chce pozostać spółką wypłacającą dywidendę, poinformował prezes Gilles Clavie.

--Nakłady inwestycyjne Orbisu sięgną 150-170 mln zł w 2017 r. bez ewentualnych wykupów dzierżawionych hoteli (buy-back), poinformował członek zarządu Dominik Sołtysik.

--PrimeBitStudio (PBG), niezależne studio, wchodzące w skład Grupy Midven, wprowadza nowatorską usługę 90/10, która polega na przygotowaniu gry w oparciu o pomysł inwestującego. Firma gwarantuje minimum 5% zwrotu z inwestycji w skali roku, plus 90% zysków po osiągnięciu przez grę progu rentowności, poinformowała spółka.

--Akcjonariusze MNI wyrazili zgodę na skup akcji w celu umorzenia i na scalenie akcji, wynika z uchwał podjętych podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

--Przychody TIM wzrosły o 22,9% r/r do 45,17 mln zł w styczniu br., według wstępnych danych. Tak wysoka dynamika wzrostu styczniowych przychodów pozwala spoglądać z optymizmem na kolejne miesiące 2017 roku, poinformował prezes Krzysztof Folta.

--Fortum podpisało porozumienie o współpracy z Enspirion - spółką zależną Energi - na mocy którego dostarczy oparty na chmurze system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych Charge&Drive, podało Fortum.

--Fitch Ratings podniósł długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Kernel Holding do B+, podała spółka.

--Istniejąca infrastruktura projektu Dębieńsko wymaga inwestycji około 10 mln USD do osiągnięcia pełnych zdolności operacyjnych, podał właściciel projektu Prairie Mining Limited. Studium ewaluacyjne projektu (scoping study) ma zostać opublikowane w najbliższych tygodniach.

--Orbis odnotował 207,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 181,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

--Serinus Energy złożył w Kanadzie ostateczny skrócony prospekt emisyjny w związku z ofertą akcji o wartości brutto 25,2 mln CAD, podała spółka.

--Playway zawarł umowę licencyjną (jako licencjobiorca) z Discovery Licensing na wykorzystanie znaków towarowych, muzyki i innych elementów (m.in. dźwięki, głosy, wizerunki postaci) w grach wydawanych w l. 2017-2019, podała spółka. Jednocześnie strony wyraziły wolę długoterminowej współpracy, mogącej skutkować m.in. wejściem w formułę partnerstwa na wyłączność, tak aby Playway stał się oficjalnym i wyłącznym producentem gier z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel, BBC America).

--Rafako miało 1 862,5 mln zł skonsolidowanych przychodów (o 312,4 mln zł więcej r/r), 119 mln zł zysku brutto ze sprzedaży (o 8,1 mln zł mniej r/r) i 11,3 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej (o 22,7 mln zł mniej r/r) w 2016 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

--WDX osiągnął szacunkowo 46,6 mln zł przychodów, 7,1 mln zł EBITDA i 3,2 mln zł zysku netto w IV kwartale 2016 r., podała spółka.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także