Trwa ładowanie...
d3rpqji

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 7 listopada

...
Share
d3rpqji

07.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 7 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Ubezpieczyciele zaczną bój o klientów. DO 10 proc. zniżki zyskają ci, którzy nie powodują wypadków. (s.A1,B4)

d3rpqji

W 2012 r. sprzedaż zagraniczna naszych towarów rolno-spożywczych przekroczy 16 mld euro. (s.B1)

Zagraniczni inwestorzy oczekują, że RPP zareaguje mocniej na spowolnienie gospodarki. (s.B1)

Najbardziej mogą spaść opłaty za gaz ponoszone przez odbiorców przemysłowych, a najmniej przez gospodarstwa domowe. (s.B3)

PARKIET

d3rpqji

Wierzyciele finansowi pracują obecnie nad kształtem umowy restrukturyzacyjnej Polimeksu. "Cały proces idzie ciężko. Bardzo ważnym jego elementem jest udział skarbu państwa, który położył tamę destrukcji całej branży. Na tym etapie wydaje się, że udało się osiągnąć porozumienie w gronie obligatariuszy spółki, uchwalone zostały ponadto ratunkowe emisje akcji. Pozostały rozmowy dotyczące umowy, ale banki nie zgodzą się na jej podpisanie, dopóki nie zostanie rozwiązana kwestia relacji z GDDKiA" - powiedział Maksymilian Kostrzewa, dyrektor departamentu restrukturyzacji w Kredyt Banku. Dodał, że listopad jest ostatnim momentem na dokończenie negocjacji. Potem prowadzone dotąd rozmowy przestaną mieć sens, bo potrzebne będą większe emisje akcji. (s.5)

PULS BIZNESU

Pomyślne wiatry dla gołębi z NBP. Czas zacząć obniżki stóp. Przez pół roku rata kredytu dla firm spadnie o jedną siódmą. (s.2)

Tańsze napoje, dżemy i słodycze - obiecują przetwórcy. Pod warunkiem uwolnienia rynku cukru. Co roku, jak twierdzą, przepłacają za niego miliony złotych. Czy się uda, okaże się w grudniu. (s.4)

d3rpqji

Asbis, dystrybutor IT, wprowadza na rynek telefony pod własną marką. Chce także zarobić na usługach. (s.4)

General Motors może zainwestować w katowickiej strefie ponad 300 mln zł i utrzymać 2,7 tys. etatów. Decyzja zapadnie wkrótce. (s.6)

BASF buduje fabrykę za 150 mln euro. Ponad 400 osób będzie pracować w zakładzie katalizatorów w Środzie Śląskiej. Chemiczny koncern podwoi moce w Europie. (s.7)

ABW rozpracowuje mafię paliwową, która miała oszukać skarb państwa na 331 mln zł. Na tyle śledczy szacują wyłudzenia podatku VAT przy obrocie komponentami do paliwa. (s.9)

d3rpqji

Huty walczą z recesją. Eksperci spodziewają się wzrostu popytu na stal w 2013 r. Czy jednak za kilka miesięcy nie będą ponownie obniżać prognoz? (s.VI)

Do końca 2013 r. ArcelorMittal zrealizuje w polskich oddziałach cztery projekty inwestycyjne o łącznej wartości 58 mln euro. (s.VII)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Polimex-Mostostal bliski układu. Do podpisania umowy restrukturyzacyjnej pomiędzy wierzycielami a spółką dojdzie w ciągu czterech tygodni. Część banków uzgodniła już szczegóły porozumienia. (s.A7)

PGNiG wynegocjowało ponad 20-proc. upust w kontrakcie z Gazpromem - ustalił "DGP". Ma to spowodować przeszło 5-proc. obniżkę naszych rachunków za paliwo. (s.A8) (PAP)

morb/

d3rpqji

Podziel się opinią

Share
d3rpqji
d3rpqji