Trwa ładowanie...
d42ubk5

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 12 lipca

...
Share
d42ubk5

12.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 12 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Francuska Dalkia dostała wyłączność w negocjacjach na zakup SPEC. Transakcja jest wyceniana na 1,5 mld zł. (s.B1)

d42ubk5

Gazprom przejmująca RWE, wejdzie na polski rynek. Rosyjski gigant ma szansę w jednej transakcji w Niemczech zyskać dostęp do rynku energetycznego kilku krajów, m.in. Czech, Słowacji i Polski. (s.B3)

Zadłużona grupa ITI wypłaciła udziałowcom hojną dywidendę. Właściciele kontrolującej telewizyjną spółkę TVN grupy ITI mimo ciążącego na holdingu długu wypłacili sobie za 2010 rok blisko 50 mln euro dywidendy. (s.B5)

PARKIET

Morpol wpłynie z Oslo na GPW. Potentat na rynku wędzonego łososia, który od roku obecny jest na giełdzie w Oslo, chce być notowany także w Warszawie. (s.5)

d42ubk5

Zastal. Po remanencie przyszedł czas na remont. Uzdrowienie Zastalu Transport, powstrzymanie TS Opole przed wyprowadzką i wzrost wpływów z wynajmu budynków - to niektóre z zadań zarządu na kolejne miesiące. (s.6)

Portfel zamówień grupy kapitałowej ZUE może wkrótce przekroczyć 1 mld zł. - W najbliższych dniach powinniśmy podpisać kolejne umowy na budowę linii tramwajowych i kolejowych - powiedział prezes spółki. (s.6)

Remak: roboty w Holandii napędzą wyniki w II półroczu. W II kwartale spółka poprawiła zarówno przychody, jak i zysk netto. Jeszcze lepszych wyników spodziewamy się w drugim półroczu - ocenia prezes. Zaznacza jednocześnie, że spółce nie uda się osiągnąć tak rewelacyjnych rezultatów, jakie miała w całym 2009 roku. (s.9)

Chcemy, żeby nasze przychody wzrosły w tym roku o 20-30 proc. - mówi Piotr Sumara, prezes spółki Północ Nieruchomości. (s.9)

d42ubk5

GAZETA WYBORCZA

Inwestorzy coraz bardziej boją się, że po Grecji, Irlandii i Portugalii w opałach mogą znaleźć się Włochy - trzecia gospodarka eurolandu. Wyprzedawali euro i złotego, kupowali franka, który pobił rekord - 3,41 zł.(s.1,1)

Unijna komisarz sprawiedliwości Viviane Reding oceniła, że trzy potężne agencje ratingowe - Standard&Poor's (S&P), Moody's i Fitch - nie powinny decydować o losach całych państw i zaproponowała ich podzielenie na kilka mniejszych. (s.19)

Orange idzie w ślady T-Mobile i wprowadza roamingowe pakiety, które mają obniżyć koszty korzystania z komórki za granicą. Dotyczy to też transmisji danych. (s.20)

d42ubk5

PULS BIZNESU

Myślę, że możemy planować przygotowania do ewentualnego debiutu na drugą połowę 2013 roku - mówi prezes Poczty Polskiej.

Dolcan nie spieszy się na giełdę. Deweloper zadebiutuje na giełdzie później niż zapowiadał. Najpierw chce mieć się czym pochwalić. (s.8)

Multikino na razie nie pod młotek. Agora rozmawiała z właścicielami Multikina a w sprawie kupna, ale ci wycofali sie w procesu. (s.8)(PAP)

seb/

d42ubk5

Podziel się opinią

Share
d42ubk5
d42ubk5