Trwa ładowanie...
d15u9sv

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 22 czerwca

...
Share
d15u9sv

22.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 22 czerwca

RZECZPOSPOLITA

Urzędnicy i eksperci w regionach potrzebują średnio 116 dni, aby ocenić wniosek o dotację. Rekordziści guzdrzą się ponad osiem miesięcy. Weryfikacja formalna wniosku zabiera urzędnikom więcej czasu niż ocena merytoryczna. (s.B1, B2)

d15u9sv

Przedstawiciele położonego koło Szanghaju portu w Ningbo chcą zainwestowac w Gdańsku. - Chińczycy poszukują portu, w którym mogliby obsługiwać dużą liczbę kontenerów - mówi Janusz Kasprowicz, rzecznik gdańskiego portu. (s.B4)

Choć liczba gości hotelowych od początku roku nieznacznie rośnie (w pierwszym kwartale zwiększyła się o 6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem), branży hotelarskiej nie opuszcza kryzys. (s.B5)

Rozstrzygnięcie przetargu na częstotliwości dla telefonii komórkowej czwartej generacji nastąpi dopiero w przyszłym roku. (s.B5)

GAZETA WYBORCZA

d15u9sv

Gazowa wojna zagraża Polsce. Wczoraj Rosja przykręciła kurek z gazem dla Białorusi. Od wtorku mogą się zacząć problemy z tranzytem rosyjskiego gazu przez Białoruś do UE - grożą Moskwa i Mińsk. (s.19)

Polskie koleje chcą sprzedać swoją część enegretyczną - spółkę PKP Energetyka. Ale czy znajdą się chętni? (s.20)

Od dłuższego czasu bank centralny był uzależniany politycznie. Wierzę, że każdy z członków RPP jest w stanie wybić się na autentyczną niezależność. Nie od wiedzy czy rozumu, ale od ośrodków - mówi Jerzy Hausner. (s.22)

PARKIET

d15u9sv

Anwil, Police, firmy z dywizji agro Ciechu to tylko niektóre cele do przejęcia dla Puław. W kręgu zainteresowania są spółki polskie, niemieckie oraz czeskie. (s.1,7)

Adam Brodowski zamierza zainwestować w akcje Advadisu, aby przyspieszyć jego rozwój. Popiera go Krzyszfof Maciejec, główny akcjonariusz spółki. Szykują się zmiany w zarządzie. (s.1,2-3)

Zyski towarzystw życiowych w I kwartale spadły o 1,3 proc. Byłoby gorzej, ale przychody z lokat wzrosły aż o 54 proc. (s.10)

PULS BIZNESU

d15u9sv

Zapłacimy za cięcia w Europie. Oszczędności w strefie euro obniżą wzrost polskiego eksportu o ponad połowę. (s.1,4-5)

Kulczyk przyjrzy się propozycji Orlenu. Najbogatszy Polak nie wyklucza udziału w budowie gazowej elektrowni. (s.8)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Urzędnicy będą mogli arbitralnie wstrzymywać wypłaty unijnych dotacji firmom, które wcześniej je dostały. Przedsiębiorcy nie mają szansy odwołać się od ich decyzji. (s.A1,B5) (PAP)

pam/

d15u9sv

Podziel się opinią

Share
d15u9sv
d15u9sv