Trwa ładowanie...
przerwa w pracy
17-07-2014 11:44

Przerwa na toaletę: 6 minut w ciągu dnia

Szefowie firmy WaterSaver Faucet z Chicago (USA) są tak bardzo zaniepokojeni spowolnieniem produkcji, że przerwy na skorzystanie z toalet zostały zredukowane do minimum. Każdy pracownik może poświęcić tylko 6 minut na potrzeby fizjologiczne w ciągu całego dnia pracy

Przerwa na toaletę: 6 minut w ciągu dniaŹródło: © Kristin Gründler
d3ee6d2
d3ee6d2

Szefowie firmy WaterSaver Faucet z Chicago (USA) są tak bardzo zaniepokojeni spowolnieniem produkcji, że zredukowali przerwy na korzystanie z toalet do minimum. Każdy pracownik może poświęcić tylko 6 minut na potrzeby fizjologiczne w ciągu całego dnia pracy.

Czas spędzony na załatwianiu jest skrzętnie mierzony, przy toaletach zainstalowane są czytniki identyfikatorów. Szefowie firmy rozdają nawet specjalne karty z podziękowaniami za niekorzystanie z toalet w ogóle. W ciągu miesiąca można w ten sposób doładować sobie kartę na 20 dol., czyli "zarobić" 1 dolara dziennie.

Firma wymyśliła nawet trzystopniowy sposób dyscyplinowania pracowników za zbyt długie chodzenie do łazienki. Pierwszy stopień to słowne lub pisemne upomnienie, drugi to zawieszenie, ostatni kończy się zwolnieniem z pracy. Związek zawodowy działający na terenie WaterSaver Faucet twierdzi, że w ubiegłym miesiącu upomniano już 19 pracowników. Na razie nie zastosowano zawieszenia ani zwolnienia.

JK,WP.PL
Na podstawie businessinsider.com

d3ee6d2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ee6d2