Trwa ładowanie...
dmto7cb
budowa

Przetargi na budowę S5

17 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę fragmentu drogi S5 z Poznania do Wrocławia. Liczący ok. 9,5 km odcinek między węzłem Leszno Południe a Kaczkowem ma być gotowy najpóźniej w 2017 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przetargi na budowę S5
(WP.PL, Fot: Janek Kaliński)
dmto7cb

Budowę liczącego łącznie ok. 29 km fragmentu trasy z Radomicka do Kaczkowa podzielono na dwa etapy. W pierwszym zbudowana zostanie droga od Radomicka do węzła Leszno Południe, a w drugim - trasa Leszno Południe (wraz z węzłem) - Kaczkowo.

Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac między węzłem Leszno Południe a Kaczkowem przewidziano na III kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić w IV kwartale 2016 roku lub w drugim kwartale 2017 roku.

Jak poinformowała w czwartek PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach umowy wykonawca wybuduje dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, węzeł drogowy i łącznik pomiędzy węzłem a drogą krajową nr 5.

dmto7cb

Zadanie obejmie również m.in. budowę ośmiu obiektów inżynieryjnych oraz budowę równoległych dróg dojazdowych.

Pod koniec listopada GDDKiA podała, że wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę odcinka od Radomicka do węzła Leszno Południe złożyło 18 wykonawców. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2017 roku.

Odcinek o długości ponad 19 km będzie musiał powstać w ciągu maksymalnie 25 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na III kwartał 2014 roku.

21 firm chce budować S5 Poznań - Wronczyn

dmto7cb

Tymczasem 21 firm chce budować 16-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku od poznańskiego węzła autostradowego Głuchowo do Wronczyna - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa ma być gotowa w 2017 roku.

Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na III kwartał 2014 roku. Czas realizacji zadania to 25 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Jak poinformowała w czwartek PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu złożyły firmy z Polski i z Unii Europejskiej.

W ramach umowy wykonawca wybuduje drogę ekspresową S5 o długości około 16 km: dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z pasami awaryjnymi. Powstaną też trzy węzły drogowe, 17 obiektów inżynierskich, miejsca obsługi podróżnych, drogi publiczne uzupełniające istniejącą sieć dróg i drogi serwisowe.

dmto7cb

Podziel się opinią

Share
dmto7cb
dmto7cb