Trwa ładowanie...

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego: należy pomóc małym firmom

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego mówi o konieczności wsparcia małych i średnich firm. Rozmowę z Martinem Schulzem przeprowadził duński dziennik "Boersen", zaś streszczenie wywiadu zamieścił "Puls Biznesu".

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego: należy pomóc małym firmomŹródło: Fotolia, fot: Kzenon
d3r1z3i
d3r1z3i

Niemiec Martin Schulz jest kandydatem socjaldemokratów na szefa Komisji Europejskiej. Polityk odwiedził ostatnio Grecję, gdzie rozmawiał o trudnościach małych i średnich firm z tego kraju. Aby utrzymać turystów, Grecja musi inwestoawć w hotele, usługi i transport pomiędzy wyspami - mówi Schulz. Jego zdaniem, receptą na trudności tych przedsiębiorstw ma być zwolnienie "z wszelkich obciążeń". Jedyny warunek to generowanie miejsc pracy, szczególnie dla młodych ludzi.

Szef Parlamentu Europejskiego proponuje również stworzenie banku rozwojowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Trzeba wykorzystać obecną zdolność pożyczkową Europejskiego Banku Inwestycyjnego w połączeni z funduszami strukturalnymi - uważa Martin Schulz.

Kandydat Partii Europejskich Socjalistów na przewodniczącego KE chce również zwrócić uwagę na wspólną politykę podatkową. Chodzi o zwalczanie unikania płacenia podatków w kraju, w którym prowadzi się działalność. Schulz przekonuje także, że priorytetem powinny być unijne cele energetyczne do 2030 roku zaproponowane przez Komisję. W ocenie szefa PE, pozwoli to na lepsze inwestycje w badania nad wydajnością energii.

d3r1z3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r1z3i