Trwa ładowanie...

Przewozy Regionalne: od czerwca pociągi wakacyjne i na Euro

Pierwszego czerwca Przewozy Regionalne wprowadzą zmiany w swoim rozkładzie - będzie więcej pociągów do miejscowości turystycznych, przewoźnik uruchomi też dodatkowe pociągi do obsługi kibiców jadących na mecze Euro 2012.

Przewozy Regionalne: od czerwca pociągi wakacyjne i na EuroŹródło: Jupiterimages
d114rpa
d114rpa

Jak poinformował w poniedziałek Michał Stilger z Przewozów Regionalnych, przewoźnik rozszerzy na wakacje ofertę dalekobieżnych pociągów InterRegio. - W tym roku na Wybrzeże będzie docierało aż 7 sezonowych pociągów InterRegio: Delfin z Poznania do Kołobrzegu, Bosman z Warszawy do Świnoujścia przez Poznań, Wolin z Poznania do Świnoujścia, Barbakan z Katowic do Świnoujścia przez Poznań oraz Harpun z Lublina do Kołobrzegu przez Warszawę i Bydgoszcz. Wszystkie pociągi wyruszą na trasy już 30 czerwca. Delfin, Bosman i Barbakan będą kursowały codziennie na całej trasie, Wolin w weekendy, Harpun codziennie z Warszawy, a w poniedziałki, soboty i niedziele dodatkowo z Lublina - poinformował Stilger.

Zmiany dotyczą też pociągów jeżdżących do górskich miejscowości. W lecie IR Giewont będzie kursował w dwóch wariantach. W soboty pociąg z Zakopanego do Opola przez Rabkę Zdrój, Żywiec, Bielsko-Białą, Katowice, a w drogę powrotną wyruszy w niedzielę. Nowy będzie natomiast wariant kursowania tego pociągu z Częstochowy do Zakopanego - w soboty, powrót w niedzielę. Powstanie też bezpośrednie połączenie z Warszawy do Krynicy-Zdrój. Pociąg InterRegio Nikifor będzie wyjeżdżał ze stolicy połączony ze składem Gubałówki do Zakopanego. Skład do Krynicy będzie kursował od 1 czerwca do 30 września, a do Zakopanego w długi weekend czerwcowy (7-10 czerwca).

Zmiany będą też na linii do Przemyśla. - W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK na trasie Kraków - Przemyśl, od 29 czerwca do 2 września br. pociągi InterRegio: WOŚP z Warszawy do Przemyśla i z Rzeszowa do Warszawy, Reymont z Łodzi do Przemyśla (i w relacji przeciwnej) oraz Galicja z Przemyśla do Jeleniej Góry i z Jeleniej Góry do Rzeszowa będą kursowały w skróconych relacjach do lub z Krakowa - poinformował Michał Stilger.

d114rpa

Przewoźnik przypomniał także, że podczas trwania Euro 2012 uruchomi 20 dodatkowych dalekobieżnych pociągów InterRegio, które zawiozą kibiców na mecze w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Ponadto przewoźnik planuje wypuścić na trasy 100 dodatkowych pociągów regionalnych. Dodatkowe pociągi regionalne będą jeździć w województwach pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim. (PAP)

Podobne informacje na www.2012euro.pap.pl

d114rpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d114rpa