Trwa ładowanie...
dedr62s
indeksy

Przy oporach

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a kosmetyczny spadek odnotował jedynie mWIG-40. Po wyższym otwarciu pojawiła się podaż, która sprowadziła główne indeksy poniżej poziomów z czwartkowego zamknięcia, ale na niewiele niższych poziomach pojawił się popyt, który przeważał w kolejnych godzinach handlu.

Share
dedr62s

Sesja charakteryzowała się niewielką aktywnością inwestorów, a zwyżkę zapewnił popyt na końcowym fixingu na akcje wybranych spółek. W trakcie sesji WIG-20 wyznaczył minimum na 2370, a zamknięcie nastąpiło na dziennym maksimum na 2398. Najbliższy opór wyznacza wcześniejsze maksimum na 2409, a przebicie tego poziomu będzie wskazywało na realizację optymistycznego scenariusza dla indeksu. W przypadku jego przebicia będę oczekiwał na test 2416 oraz maksimum na 2424. W przypadku sforsowania tego ostatniego poziomu kolejne opory widziałbym na 2433 lub też na 2451. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2386, a w razie jego przebicia popyt winien pojawić się na 2380. Kolejne wsparcia znajdują się na 2370 i 2353. Ewentualne przełamanie tego ostatniego pułapu będzie miało negatywne przesłanie i będzie wskazywało na korekcyjny charakter wzrostu, co z kolei winno przełożyć się na test minimów na 2306 i 2303.
Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, a pytaniem pozostaje czy na niższych poziomach pojawi się popyt. Do kreślenia optymistycznych scenariuszy konieczne jest pokonanie maksimum na 2409. Ewentualny spadek poniżej 2380 odczytam jako wyraz słabości strony popytowej, co z kolei winno przełożyć się na pogłębienie korekty. W przypadku WIG-20 konsekwentnie zakładam, iż wzrost jest korektą wcześniejszego spadku i obecnie szczyt na 2424 nie powinien zostać pokonany. W lepszej sytuacji jest WIG, gdzie indeks znajduje się w polu rażenia maksimum na 44617, w przypadku sforsowania tego poziomu istotne znaczenie winien mieć poziom 44713.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30248/121126_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dedr62s

Podziel się opinią

Share
dedr62s
dedr62s