Trwa ładowanie...

Przybywa wniosków na program "Rodzina 500 Plus"

Ponad 1 milion 700 tysięcy wniosków o środki z programu Rodzina 500 Plus złożono już w urzędach i on-line - wynika z informacji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Program rozpoczął się 1 kwietnia. Na złożenie wniosków rodzice i opiekunowie mają czas do 1 lipca włącznie. Dokumenty najchętniej składają bezpośrednio w gminie.

Przybywa wniosków na program "Rodzina 500 Plus"Źródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2lcvgn
d2lcvgn

Ponad 1 milion 700 tysięcy wniosków o środki z programu Rodzina 500 Plus złożono już w urzędach i on-line - wynika z informacji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Program rozpoczął się 1 kwietnia. Na złożenie wniosków rodzice i opiekunowie mają czas do 1 lipca włącznie. Dokumenty najchętniej składają bezpośrednio w gminie.

Jak mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek dla mieszkańców jego gminy jest to wygodne, gdyż urzędnicy mogą wyjaśnić na miejscu wszelkie wątpliwości wnioskodawców.

Dokumenty można złożyć na kilka sposobów - w formie papierowej w gminie, wysłać pocztą lub przez internet, korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze został złożony po 1 kwietnia, pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia czyli od momentu startu programu.

Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

d2lcvgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lcvgn