Trwa ładowanie...
dxj477j

Przyłbice ochronne. Sprawdź ile kosztują

Przyłbice ochronne można stosować zamiast maseczek. Można je łatwo zdezynfekować i założyć ponownie, dzięki czemu zyskują na popularności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyłbice mogą być alternatywą dla maseczek.
Przyłbice mogą być alternatywą dla maseczek. (PAP)
dxj477j

Przyłbice to dobra alternatywa dla maseczki zwłaszcza dla osób noszących okulary, w których podczas noszenia zwykłej maseczki parują szkła.

Przyłbicę z zasłoną z przezroczystego tworzywa sztucznego można kupić już za niecałe 20 zł. Są i droższe modele, ale zazwyczaj cena nie przekracza 50 złotych za sztukę.

Na razie nie ma problemu z ich dostępnością. Przyłbice można kupić w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych Allegro czy OLX.

dxj477j

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Minister zdradza szczegóły 3. etapu: czynne świetlice, mniej dzieci w klasach

Od 16 kwietnia każdy kto wychodzi z domu i przebywa w przestrzeni publicznej musi mieć zasłonięte usta i nos. Można do tego używać jedno lub wielorazowej maseczki, chusty, szalika, a także przyłbicy medycznej.

Zwolnione z obowiązku są tylko osoby, które mają problemy z oddychaniem

dxj477j

Od 20 kwietnia bez maseczki można też przebywać w lesie. Rząd zdjął zakaz wstępu do lasów i zdecydował, że jest to miejsce w którym zachodzi niewielkie prawdopodobieństwo spotkania innych ludzi. Dlatego zezwolił na odsłonięcie twarzy.

- Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - powiedział minister Michał Woś.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dxj477j

Podziel się opinią

Share
dxj477j
dxj477j