Trwa ładowanie...
naj
27-01-2010 15:16

Przyszli baronowie Hollywood

Poznajcie przyszłe superprzedsiębiorstwa rozrywkowe - Beyonce, Lil' Wayne'a i innych. Kto ma większy potencjał, by zbić w Hollywood majątek, niż piękna, światowej sławy piosenkarka? To proste - piękna, światowej sławy piosenkarka, która jeszcze przed trzydziestką może się pochwalić rolami w filmach, ma własną linię perfum i markę ubrań oraz wiele umów reklamowych.

Share
Przyszli baronowie HollywoodŹródło: AFP
d44ums3

Można powiedzieć, że to nowa rzeczywistość Hollywood, albo - w tym przypadku - życiorys Beyonce Knowles. W czasach, gdy gwiazd jest wiele a ich dochody maleją, chcący się dorobić celebryci muszą śpiewać, grać i robić wiele innych rzeczy, by osiągnąć sukces. Nikt nie potrafi tego robić lepiej niż 12 gwiazd z naszej listy przyszłych baronów Hollywood.

Oprócz śpiewania i grania wiele osób z naszej listy ma w swoich życiorysach perfumy (patrz 50 Cent)
lub linię ubrań (patrz Jessica Simpson). W przypadku Simpson większość z 20 mln dolarów, które zarobiła w zeszłym roku, pochodziła z jej imperium mody (butów, ubrań i dodatków). Inni użyczają swoich słynnych nazwisk i twarzy firmom (Taylor Swift) i studiom nagraniowym (Akon).

Aby ustalić listę wschodzących baronów Hollywood, przyjrzeliśmy się najlepiej zarabiającym osobom poniżej 35 roku życiu, których dochody pochodzą z co najmniej dwóch branż. (Dla większej zwięzłości uwzględniliśmy dochody przed opodatkowaniem ze wszystkich działań związanych z rozrywką podjętych między 1 czerwca 2008 r. a 1 czerwca 2009 r.). Aby dostać się na listę, gwiazdy musiały mieć również potencjał, by w najbliższych latach stać się superprzedsiębiorstwami rozrywkowymi.

d44ums3

Weźmy na przykład utalentowaną wszechstronnie Knowles. W wieku niespełna 30 lat zgarnęła w ciągu roku około 87 mln dolarów dzięki zróżnicowanemu repertuarowi muzyki, filmu, mody i lukratywnych kontraktów reklamowych.

W ciągu roku do czerwca Knowles wydała podwójny album, zagrała w dwóch filmach (Obsesja and Cadillac Records), wystąpiła na ceremonii rozdania Oskarów oraz prezydenckim balu inauguracyjnym i rozpoczęła kolejne światowe tournée. Rozszerzyła również kolekcję mody, która obejmuje stroje codzienne oraz oficjalne, a także biżuterię i okulary. Beyonce do podpisanych już kontraktów z L'Oréal, Giorgio Armani i Samantha Thavasa dołączyła nowych sponsorów: Nintendo, Crystal Geyser oraz General Mills.

Równie wysoko na liście znalazła się powracająca na scenę Britney Spears, która w ciągu 12 miesięcy zarobiła 35 mln dolarów. Po publicznym upadku w 2007 r. niegdysiejsza królowa popu znów walczy o miejsca w sercach fanów i na playlistach. W ubiegłym miesiącu Billboard Magazine uznał ją za drugą najlepiej sprzedającą się gwiazdę początku XXI w. Jej świetnie sprzedająca się kolekcja perfum znika z półek, a ona sama poza sceną jest twarzą marki butów Candie.

Dalej mamy klub gwiazd, które zarobiły 18 mln dolarów: aktorkę Katherine Heigl oraz piosenkarkę i autorkę tekstów Taylor Swift. Heigl występowała na małym i dużym ekranie, prowadziła firmę produkcyjną (wraz ze swoją mamą, która jest również jej menadżerem) i podpisała kontrakty reklamowe. Swift w czasie, gdy nie jest zajęta nagrywaniem, występami i przyjmowaniem nagród, użycza swojej twarzy firmom takim jak Sony i L.e.i. Magazyn "Billboard" wybrał niedawno 20-letnią utalentowaną gwiazdę artystką roku 2009. Swift przetestuje zaniedługo swoje umiejętności aktorskie, debiutując u boku swojego eksmęża Taylora Lautnera, do którego wzdycha niejedna nastolatka, w romantycznej komedii Garry'ego Marshalla Walentynki.

Lacey Rose
Forbes

d44ums3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ums3
d44ums3