Trwa ładowanie...

Przyszły urzędnik dowie się, ile zarobi

Powstanie ogólnopolska baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy w instytucjach publicznych. Każda taka jednostka będzie musiała przesyłać swoje oferty zatrudnienia do urzędu pracy
Share
Przyszły urzędnik dowie się, ile zarobi
Źródło: Thinkstock
d3n9dpz

Takie zmiany przewiduje najnowsza wersja projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która trafiła do uzgodnień międzyresortowych.

W efekcie w jednym miejscu w internecie będzie można znaleźć ogłoszenia o naborze do korpusu służby cywilnej, na urzędników samorządowych, a także do szkół, przedszkoli i szpitali.

Polecamy: Caritas uruchamia internetowy rynek pracy

d3n9dpz

Nowością jest to, że w każdym anonsie ma być informacja o wysokości proponowanego wynagrodzenia brutto. "Obowiązek upubliczniania zarobków może się przełożyć na skuteczność naboru. Kandydaci nie będą już tracić czasu na gromadzenie dokumentów i uczestniczenie w rozmowach o pracę, z której by zrezygnowali ze względu na zbyt niską dla nich pensję" - mówi Wojciech Zieliński z kancelarii premiera.

Jak wylicza "Rz", teraz co piąty nabór w służbie cywilnej jest nieskuteczny. Bo choć dużo osób ubiega się o stanowiska (średnio 35), to wiele rezygnuje, gdy dowiaduje się, ile ma zarabiać.

Coaching kariery. Jak w końcu znaleźć dobrą pracę i zacząć dobrze zarabiać?

d3n9dpz

Podziel się opinią

Share
d3n9dpz
d3n9dpz