Trwa ładowanie...
łada
09-09-2010 11:11

Putin rozreklamował ładę

Władimir Putin zrobił rosyjskiemu producentowi samochodów łada kalina dużą przysługę. Po tym, jak szef rosyjskiego rządu przejechał się żółtym autem tej marki, w salonach samochodowych wzrosło zainteresowanie samochodami w tym kolorze.

Share
Putin rozreklamował ładęŹródło: AFP
d80qjrd

Premier jeździł żółtą ładą kaliną sport w trakcie niedawnej podróży na Daleki Wschód Rosji. W internecie pojawił się nawet żartobliwy film pokazujący, jak za samochodem premiera wieziono dwa zapasowe auta, na wypadek gdyby to pierwsze się zepsuło. Szybko okazało się jednak, że Władimir Putin auto rozreklamował. Zakłady samochodowe "AwtoWAZ" postanowiły przyspieszyć wprowadzenie na rynek modelu łada kalina sport, którym jeździł premier Putin. Pierwotnie planowano rozpoczęcie sprzedaży sportowej wersji tych aut w przyszłym roku. Z powodu dużego zainteresowania klientów samochody pojawią się w salonach już tej jesieni.

W Rosji obserwuje się ożywienie rynku samochodowego spowodowane między innymi zachętami finansowymi państwa do pozbycia się starych aut. w W porównaniu z rokiem ubiegłym produkcja samochodów marki Łada zwiększyła się trzykrotnie.

d80qjrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d80qjrd
d80qjrd