Trwa ładowanie...

Putin zadowolony z nowej limuzyny

Luksusowa limuzyna dla prezydenta Rosji Władimira Putina jest gotowa. Moskiewski Instytut Motoryzacji pracuje nad serią służbowych maszyn dla rosyjskich VIP-ów od 2013 r. Pierwsza partia 200 gotowych samochodów ma być przekazana Kremlowi do końca roku.
Share
Putin zadowolony z nowej limuzyny
Źródło: East News, Fot: AP/EAST NEWS
d3kz30a

„Prezydent wystawił nowej limuzynie pozytywną ocenę” – poinformował Denis Manturow, minister przemysłu i handlu cytowany przez „Rzeczpospolitą”.
Luksusowy samochód powstał w ramach projektu "Korteż" (po polsku "Konwój"). Celem jest wyprodukowanie serii limuzyn i aut terenowych klasy premium dla najważniejszych osób w Rosji.

Gotowe są już modele typy limuzyna, sedan, terenówka i minivan. W 2014 r. instytut otrzymał zamówienie opiewające na 8 mld rubli (500 mln zł), w 2016 r. poszło nań 3,7 mld rubli (230 mln zł). W sumie jednak nie wiadomo, ile tak naprawdę rosyjscy podatnicy wydali na produkcję aut dla VIP-ów.

Do 20120 r. Rosjanie planują wyprodukować 4-5 tys. maszyn serii "Konwój". Ich złożeniem zajmie się holding Sollers w Ulianowsku i Ford Sollers w Elabudze.

d3kz30a

Limuzyna Putina jest opancerzona i kuloodporna, wyposażona została w najnowsze środki łączności. Jest także podobno uzbrojona, ale ta kwestia owiana jest tajemnicą.

Zobacz także: Rosja na trzeźwo

d3kz30a

Podziel się opinią

Share
d3kz30a
d3kz30a