Trwa ładowanie...
d198q27

PwC zrobił rentgen szpitali

Lecznice z Dolnego Śląska najlepiej znają się na ekonomii, a na Opolszczyźnie najcelniej trafiają w oczekiwania pacjentów - informuje "Puls Biznesu".
Share
PwC zrobił rentgen szpitali
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szelemej
d198q27

PwC stworzył raport pt. "Krajowy indeks sprawności ochrony zdrowia 2014 r.". Okazuje się, że lekcję ekonomii najlepiej odrobiły szpitale z województwa dolnośląskiego. Kolejne miejsca w rankingu efektywności ekonomicznej zajmują lecznice z województw wielkopolskiego, małopolskiego i pomorskiego.

Placówki z tych regionów najefektywniej wydają fundusze - coraz chętniej leczą pacjentów w trybie ambulatoryjnym, inwestują w opiekę długoterminową czy umiejętnie wykorzystują infrastrukturę.

- Dolny Śląsk wypadł najlepiej, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat tamtejsze placówki zostały zreformowane. Niektóre z nich przekształcono, a nawet sprywatyzowano. Część oddziałów, szczególnie te, które świeciły pustkami, została przeprofilowana na bardziej potrzebne specjalizacje - mówi Bernard Waśko, dyrektor medyczny w PwC.

Oprócz kwestii finansowych PwC sprawdził m.in. satysfakcję pacjentów. Najlepiej ocenione zostały placówki z opolskiego. Dolnośląskie, które zajęło pierwsze miejsce w części ekonomicznej badania, w tym obszarze było czwarte od końca.

d198q27

Podziel się opinią

Share
d198q27
d198q27