Trwa ładowanie...
dpl4qb8

Radpol spodziewa się wzrostu przychodów do 300 mln zł w 2-3 lata

17.08. Warszawa (PAP) - Radpol szacuje, że w ciągu 2-3 lat przychody grupy osiągną 300 mln zł, nie licząc potencjalnych akwizycji oraz zakłada, że rentowność netto w długim...

dpl4qb8

17.08. Warszawa (PAP) - Radpol szacuje, że w ciągu 2-3 lat przychody grupy osiągną 300 mln zł, nie licząc potencjalnych akwizycji oraz zakłada, że rentowność netto w długim terminie utrzymywać się będzie w przedziale 10-15 proc. - poinformował na konferencji prezes Radpolu Andrzej Sielski. Spółka nie wyklucza wejścia, poprzez akwizycję, w segment wykonawstwa.

"Naszym celem jest, by w ciągu 2-3 lat przychody spółki wyniosły 300 mln zł, dzięki rozwojowi organicznemu" - powiedział prezes.

"W tym roku rentowność netto może wynieść 11-12 proc. Docelowo, w długim okresie, będzie to raczej bliżej 15 proc., na pewno w przedziale 10-15 proc." - dodał.

Prezes poinformował, że podtrzymywany jest plan przekroczenia 100 mln zł przychodów w 2010 roku.

dpl4qb8

Radpol planuje wydać około 15 mln zł na budowę zakładu w Rurgazie, co pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych tej spółki.

"Chcemy w tym roku zakończyć wszystkie sprawy związane z pozwoleniami na budowę i, jeśli warunki na to pozwolą, rozpocząć budowę. Szacujemy, że do końca pierwszego półrocza przyszłego roku zakład powinien być na etapie rozruchu" - powiedział prezes.

Dodał, że obecnie potencjał zakładu Rurgazu, licząc w przychodach, to 50-60 mln zł.

Spółka kontynuuje rozmowy w sprawie akwizycji, rozmawia także ze spółkami wykonawczymi.

dpl4qb8

"Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, polskimi i zagranicznymi. Wśród firm, z którymi rozmawiamy, są spółki wykonawcze. Uważamy, że warto zastanowić się nad wejściem w ten segment" - powiedział prezes.

Dodał, że Radpol ma możliwość sfinansowania przejęcia o wartości 30 mln zł za gotówkę.

"Taka jest nasza zdolność kredytowa przy założeniu bezpiecznego poziomu zadłużenia. Gdybyśmy potrzebowali więcej środków, będziemy zastanawiać się nad ewentualną emisją" - powiedział.

Spółka planuje także dalszy rozwój sprzedaży eksportowej. Zamierza otwierać nowe przedstawicielstwa w krajach Europy i utrzymywać dwucyfrową dynamikę wzrostu eksportu na przestrzeni kilku następnych lat.

dpl4qb8

Radpol rozpoczął też realizację zleceń na rynkach Europy Wschodniej.

"Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu dla białoruskich sieci energetycznych, jesteśmy przekonani, że go wygramy" - powiedział Sielski.

Dodał, że wartość tego kontraktu to około 400 tys. USD.

Po pierwszym półroczu grupa Radpolu osiągnęła ponad 47 mln zł przychodów wobec 25,9 mln zł w pierwszym półroczu 2009 roku. Zysk netto grupy wzrósł do 5,1 mln zł, z 2,8 mln zł.

Wyniki spółki Rurgaz są konsolidowane od 1 marca 2010 roku. (PAP)

pam/ asa/

dpl4qb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpl4qb8