Trwa ładowanie...

Ranking OFE wg wartości hipotetycznego konta (czerwiec 2012)

Jak co kwartał prezentujmy ranking OFE według kryterium hipotetycznej wartości konta emerytalnego. Obok prezentowanych przez nas co miesiąc ocen opartych o wskaźniki efektywności łączące zysk i ryzyko, jest on jednym ze sposobów określenia atrakcyjności funduszu emerytalnego.

Ranking OFE wg wartości hipotetycznego konta (czerwiec 2012)Źródło: Jupiterimages
d1scrze
d1scrze

Ma na celu służenie pomocą przy podejmowaniu decyzji o wyborze OFE, czy też ewentualnej jego zmianie. Zaletą rankingu OFE wg hipotetycznej wartości konta jest fakt, iż uwzględnia on nie tylko stopy zwrotu osiągnięte przez poszczególne fundusze, ale także bierze pod uwagę regularność dokonywanych wpłat oraz pobieranych przez PTE opłat dystrybucyjnych.

W naszym podstawowym scenariuszu założyliśmy, że w okresie, w którym działały wszystkie OFE, jakie są obecne dziś na rynku (od końca sierpnia 1999 roku do końca czerwca 2012 r.), na rachunek w każdym funduszu wpływało co miesiąc 100 PLN indeksowane miesięczną zmianą wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W związku z obniżeniem składki do OFE z 7,3% do 2,3%, od czerwca 2011 roku na rachunki funduszy wpływała już istotnie niższa kwota. W analizowanym okresie, uwzględnione zostały również pobierane przez fundusze opłaty dystrybucyjne. Od początku 2010 r. zostały one zmniejszone do bardzo zbliżonego poziomu i wynoszą obecnie od 3,4% do 3,5%. Na hipotetyczną wysokość konta OFE w największym stopniu wpływają jednak osiągane przez zarządzających stopy zwrotu.

Zespół Analiz Online

Pełna wersja raportu dostępna w formacie src="http://i.wp.pl/a/i/emerytury/pdf.gif"/>

d1scrze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1scrze

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj