Trwa ładowanie...
d41hkbd

Ratingi rządów EŚW w '13 zapewne będą stabilne - Moody's

15.01. Warszawa (PAP) - Wiarygodność kredytowa rządów Europy Środkowej i Wschodniej w 2013 r. zapewne będzie stabilna - oceniają analitycy agencji ratingowej...

Share
d41hkbd

15.01. Warszawa (PAP) - Wiarygodność kredytowa rządów Europy Środkowej i Wschodniej w 2013 r. zapewne będzie stabilna - oceniają analitycy agencji ratingowej Moody's.

"Wiarygodność kredytowa rządów Europy Środkowej i Wschodniej w 2013 r. zapewne będzie stabilna" - napisano we wtorkowym komunikacie.

Mediana ratingów państw regionu u Moody's to Baa3, a rating Polski to A2 z perspektywą stabilną.

"Nasza ocena bierze pod uwagę mocne i słabe strony, w tym lepsze, ale wciąż słabe perspektywy wzrostu w regionie w kontekście niejasnej sytuacji globalnej" - ocenił cytowany w komunikacie analityk agencji Jaime Reusche.

d41hkbd

"Co więcej, spodziewamy się stabilniejszych cen surowców, co będzie wsparciem dla bilansów rachunków bieżących. Przewidujemy także pewien wzrost napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do regionu" - dodał.

Moody's ocenia, że wzrost gospodarczy przyspieszy w dziewięciu z piętnastu krajów regionu. Agencja spodziewa się, że wzrost gospodarczy w regionie przyspieszy do 1,9 proc. z 0,7 proc. w 2012 r.(PAP)

fdu/ osz/

d41hkbd

Podziel się opinią

Share
d41hkbd
d41hkbd