Trwa ładowanie...
d1ceb0z
hurt
17-11-2010 10:58

Resource Partners inwestuje w Interchem

17.11. Warszawa (PAP) - Resource Partners poprzez kupno akcji i podwyższenie kapitału Interchem stał się głównym akcjonariuszem tej spółki - poinformował Resource Partners w...

d1ceb0z
d1ceb0z

17.11. Warszawa (PAP) - Resource Partners poprzez kupno akcji i podwyższenie kapitału Interchem stał się głównym akcjonariuszem tej spółki - poinformował Resource Partners w środowym komunikacie.

"Udało nam się pozyskać silnego partnera finansowego, który pozwoli naszej grupie aktywnie uczestniczyć w szybkim rozwoju polskiego rynku drogeryjnego. Uzyskaliśmy także dostęp do dodatkowych środków na akwizycje w Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Chodakowski - Malkiewicz, prezes Interchem.

Kwota transakcji nie została ujawniona.

Grupa Interchem od 2000 roku tworzy sieć sklepów drogeryjnych pod marką "Drogerie Aster". Obecnie należy do niej 119 sklepów, głównie w Polsce północno - wschodniej, zlokalizowanych w małych i średnich miejscowościach. Firma jest także jednym z największych dystrybutorów hurtowych w sektorze chemii gospodarczej, kosmetyków i art. higienicznych w kraju.

Fundusze private equity z grupy Resource Partners specjalizują się w finansowaniu wzrostu firm z sektora dóbr i usług konsumenckich. Działają w Europie Wschodniej i dysponują środkami powierzonymi przez międzynarodowe instytucje finansowe. (PAP)

jru/ jtt/

d1ceb0z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceb0z