Trwa ładowanie...

Romans biurowy - nie dziękuję

„Miłość i praca – nie dziękuję. Wybieram karierę” – to opinia 54 proc. uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com. 39 proc

Share
Romans biurowy - nie dziękuję
Źródło: © konradbak - Fotolia.com
d32t926

. badanych jest przeciwna romansowi w pracy i nigdy nie zdecydowałaby się na to, bojąc się, że to zaszkodzi ich karierze. 27 proc. nie obawia się, że biurowy romans im zaszkodzi i byłoby skłonnych spotykać się z kolegą lub koleżanką z pracy. Dla 19 proc. nawet przekonanie, że mogą zawodowo na tym stracić, nie powstrzymałoby ich przed takim krokiem, jeśli spodobałaby się im osoba, z którą pracują.

Zanim zdecydujesz się spotkać z koleżanką lub kolegą z pracy, zapoznaj się z polityką firmy w tym zakresie. Warto więc zachować dużą ostrożność – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Istotny jest również stopień zawodowej zależności. W wielu firmach jest oficjalny zakaz spotkania się osób, które łączy relacja szef – podwładny. Nie ryzykujmy dobrej pracy dla chwili przyjemności – dodaje Małgorzata Majewska. Ale jeśli połączy Was prawdziwe uczucie, to znalezienie prawdziwej miłości może być trudniejsze niż nowej pracy.

Monster.com – lider światowej rekrutacji on-line – zapytał swoich użytkowników na całym świecie o to, czy ich zdaniem randkowanie z kolega lub koleżanką z pracy może odbić się negatywnie na karierze i jakby się w takiej sytuacji zachowali:

d32t926

- 39 proc. odpowiedziało, że nigdy nie zdecydowałoby się spotkać z osobą z pracy, ponieważ byłoby to szkodliwe dla ich kariery,

- 19 proc. uznało, że mogłoby to mieć negatywny wpływ na pracę, ale i tak zdecydowałoby się na to (w szczególności, jeśli osoba byłaby atrakcyjna),

- 15 proc. uważa, że taka sytuacja nie ma wpływu na karierę, ale nie zachowałoby się w ten sposób,

- 27 proc. odpowiedziało, iż romans w pracy nie ma negatywnego wpływu na karierę i spotkałoby się z kolegą lub koleżanką z pracy.

d32t926

Największymi przeciwnikami biurowych romansów okazali się Amerykanie. Aż 52 proc. jest przeciwnikami biurowych romansów i sądzi, że taka sytuacja mogłaby mieć negatywny wpływ na ich życie zawodowe. Nawet jeśli uważają, że nie zaszkodziłoby im, to i tak nie zdecydowałoby się na to aż 18 proc. z nich. Dokładnie odwrotnie myślą Francuzi. 72 proc. wprawdzie widzi, że taka sytuacja może przynieść negatywne konsekwencje w pracy, ale aż 49 proc. zdecydowałoby się na romans, jeśli obie strony by się sobie podobały. Tylko 24 proc. Niemców postawiłoby na takie lekkomyślne, ale i romantyczne, podejście do tego tematu.

Hindusi z kolei są bardzo ostrożni – tylko 9 proc. rozważyłoby romans w pracy, zdając sobie sprawę, że może się to dla nich źle skończyć. Europejczycy mają generalnie lżejszy stosunek do romansów biurowych– 35 proc. uważa, że ta sytuacja może źle rzutować na karierę zawodową, ale tylko 24 proc. ankietowanych byłoby ostrożnych i nie zdecydowałoby się na romans. Podobnie sytuacja wygląda z Polakami. Nie jesteśmy tak restrykcyjni jak Amerykanie i bliżej nam do ogólnoeuropejskiego podejścia do tematu – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Globalna ankieta Monster jest cyklem ankiet o różnorodnej tematyce związanych z karierą, ekonomią i miejscem pracy. Ankiety odzwierciedlają opinie użytkowników Internetu, którzy zdecydowali się w niej uczestniczyć. W ankiecie dotyczącej romansu w pracy i jego konsekwencji dla kariery wzięło udział 5 tysięcy osób. Każdy głos jest liczony tylko raz. Ankieta została zrealizowana od 6 do 20 stycznia wśród użytkowników portalu na całym świecie.

d32t926

Podziel się opinią

Share
d32t926
d32t926