Trwa ładowanie...
gry
+1
05-05-2012 03:50

Rośnie polski eksport IT

Polskie firmy informatyczne sprzedały w 2011 r. o ponad 10 proc. więcej towarów i usług za granicę niż rok wcześniej, kiedy to eksport wyniósł 5 mld zł - informuje "Parkiet", powołując się na dane firmy analitycznej DiS.

Rośnie polski eksport ITŹródło: Jupiterimages
d4bhzqf
d4bhzqf

Choć raport DiS o wynikach branży IT będzie gotowy prawdopodobnie pod koniec maja, to już wiadomo, że wzrost jest wyraźny - dużo większy niż w 2010 r., kiedy wyniósł 6,1 proc.

Prezes DiS Andrzej Dyżewski mówi, że w 2012 r. nie należy oczekiwać jakiegoś ogromnego przyspieszenia. - Myślę, że wzrost dwucyfrowy raczej będziemy w stanie utrzymać - przewiduje.

W 2011 r. widać zmiany w typie eksportowanych towarów i usług. Wciąż dominuje sprzedaż sprzętu komputerowego do krajów ościennych, ale coraz większy udział w sprzedaży mają producenci oprogramowania. Jak wylicza Dyżewski, nasze usługi IT coraz szerszym strumieniem płyną do Europy Zachodniej, głównie do Niemiec i Francji, oraz do USA.

Według danych DiS na Zachód i za ocean coraz lepiej sprzedają się polskie gry i multimedia tworzone w małych i średnich firmach. Na wznoszącej fali jest też eksport aplikacji mobilnych, choć nie generuje jeszcze dużych kwot.

d4bhzqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhzqf