Trwa ładowanie...
d1m36gv

Równo do emerytury

Rzecznik Praw Obywatelskich chce zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn - informuje "Gazeta Wyborcza".

Share
d1m36gv

Dziś kobiety w Polsce przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyźni - 65 lat. Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że to niesprawiedliwe. Chce, aby kobiety pracowały tyle co mężczyźni. Bo krótsza praca oznacza dla kobiet niższą emeryturę.

"Gazeta Wyborcza" przeprowadziła sondaż, w którym zapytała czy zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. 56 procent ankietowanych jest za utrzymaniem obecnej sytuacji, natomiast 30 procent opowiedziało się za zrównaniem wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet.

Wśród zwolenników zrównania wieku emerytalnego kobiet mężczyzn panuje przekonanie, że późniejsze przejście na emerturę pozwoli kobietom być dłużej aktywnie społecznie- tak uważa połowa ankietowanych. 49 procent jest zdania, że kobiety powinny dłużej pracować po to, by uzyskiwać wyższe emerytury, natomiast 41 procent uważa, że zwiększy to szanse kobiet na awans i karierę.

Zwolennicy obecnego stanu są zdania, że kobiety powinny wcześniej przechodzić na emeryturę, by zająć się domem i wnukami - 68 procent.

Sonadaż na zlecenie "Gazety Wyborczej" przeprowadził wczoraj PBS DGA na próbie 500 osób. Było to badanie telefoniczne.

d1m36gv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m36gv
d1m36gv