Trwa ładowanie...

Ruch wzrostowy trwa

Weekendowe nadzieje na szybkie rozwiązanie kryzysu w strefie euro jak zwykle spaliły na panewce. Nie zmieniło to jednak pozytywnego sentymentu rynku wobec prób rozwiązania greckiego problemu.

Share
Ruch wzrostowy trwa
Źródło: BM BPH
dnxf1gx

W poniedziałek indeksy otwarły się blisko odniesienia, aby dość szybko wyjść na plusy a w trakcie dnia ruch na północ był kontynuowany. Kalendarz makro pozostawał pusty, wobec czego inwestorzy zdali się tylko na doniesienia ze spotkania Merkel - Barroso – Rompuy oraz szczytu ministrów finansów Strefy Euro. Oba spotkania zostały zaplanowane na późne popołudnie, wobec czego inwestorzy na GPW mogli spokojnie kontynuować ruch wzrostowy zapoczątkowany w zeszłym tygodniu. WIG20 zamknął się 0,21% plusie, FW20H12 na 1% plusie.

Pierwsza sesja tygodnia okazała się udana dla posiadaczy długich pozycji. Marcowa seria kontraktów na WIG20 zakończyła dzień na 1% plusie. Na wykresie dziennym wyrysowana została duża, biała świeca o pozytywnej wymowie, umiejscowiona powyżej poprzedniej i jednocześnie domykająca lukę hossy z grudnia zeszłego roku. Popyt utrzymał się również powyżej średniej SK-15, co implikuje prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu na północ i ataku na szczyt na 2 313 pkt.

Wykres indeksu WIG20
Źródło: Wykres indeksu WIG20

Pozytywny sentyment został także utrzymany w obrazie szybkich oscylatorów. RSI sukcesywnie pnie się ku górze potwierdzany przez swoje filtry. Nadal niewzruszonym pozostaje ADX, który przybiera wartość 18 pkt, podkreślając wyrównanie sił na rynku. Biorąc pod uwagę skalę ostatnich wzrostów, można oczekiwać, że ruch wzrostowy może być dzisiaj kontynuowany, jednakże na drodze kupujących stoi mocny opór wynikający z grudniowego szczytu. Fakt ten sprawia, że marsz popytu w tym obszarze może zostać zatrzymany a niedźwiedzie wywołają ruch korekcyjny.

  • Wsparcie: 2277, 2260, 2256
  • Opór: 2290, 2313, 2374

BM Banku BPH

dnxf1gx

Podziel się opinią

Share
dnxf1gx
dnxf1gx