Trwa ładowanie...
Defence24
knb

Rusza fuzja Pekao i BPH

Wczoraj bardzo późnym wieczorem Komisja Nadzoru Bankowego zgodziła się na połączenie Pekao SA i BPH. Włoski UniCredit czekał na tę decyzję ponad dwa lata - pisze "Rzeczpospolita".
Share
Rusza fuzja Pekao i BPH
Źródło: WP.PL
d3hsjpr

Wczoraj w siedzibie nadzoru bankowego, gdzie odbywało się posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego, panowała nerwowa atmosfera. Przedstawiciele włoskiego UniCredit, który jest głównym inwestorem w Pekao SA i BPH, oraz prezesi obu instytucji czekali na "przesłuchania" przed członkami Komisji.

Jeszcze przed południem wydawało się, że za kilka godzin Włosi otrzymają upragnioną zgodę na fuzję. Po południu już jednak nikt nie był w stanie powiedzieć, czy Komisja wyda w środę decyzję. Ostatecznie tuż przed godz. 23, po prawie ośmiogodzinnych obradach, KNB ogłosiła, że Pekao SA i BPH mogą się połączyć.

_ Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku fuzji prawnej, którą chcemy zakończyć przed końcem tego roku _- powiedział po posiedzeniu KNB Federico Gizzoni, szef pionu rynków polskich w grupie UniCredit. _ Ta decyzja oznacza, że jeszcze w tym roku pojawi się w całej Polsce około 1000 żubrów w postaci logo na placówkach i bankomatach przyłączanych do Pekao SA _ - dodał Jan Krzysztof Bielecki, prezes Pekao SA.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

d3hsjpr

Podziel się opinią

Share
d3hsjpr
d3hsjpr