Trwa ładowanie...
d40sub7
kolej

Rusza Kielecka Kolej Miejska

Od 1 października mieszkańcy kieleckiego osiedla Ślichowice będą mogli szybciej niż autobusem dostać się do centrum miasta. Rusza Kielecka Kolej Miejska, w której będą obowiązywały te same bilety, co w autobusach. Uruchomienie kolei związane jest z rozpoczynającym się remontem mostu herbskiego, który znacznie utrudni ruch samochodowy w mieście.

Share
d40sub7

O nowym rozwiązaniu komunikacyjnym w mieście poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Świętokrzyskiego Zakładu Przewozów Regionalnych i Zarządu Transportu Miejskiego.

Podróż pociągiem ma być zdecydowanie krótsza - potrwa sześć minut, tymczasem jazda autobusem ze Ślichowic do centrum zajmuje minimum 14-15 minut.

Kielecka Kolej Miejska wykorzysta kursujące dotychczas na tej trasie pociągi relacji Kielce-Częstochowa i Częstochowa-Kielce (siedem kursów w jedną stronę), a ponadto uruchomiony zostanie autobus szynowy (jeden kurs). Pasażerowie zapłacą za bilet komunikacji miejskiej, który kosztuje mniej niż bilet kolejowy na tym odcinku. Muszą jednak wsiąść z kupionym wcześniej biletem, który skasuje im konduktor. Obowiązują te same ulgi, co w autobusach.

Umowa między Zarządem Transportu Miejskiego a Świętokrzyskim Zakładem Przewozów Regionalnych dotyczy ostatniego kwartału 2009 roku. Dyrektor ZTM Marian Sosnowski zapowiedział, że jeśli mieszkańcy Ślichowic będą chętnie korzystali z kolei miejskiej, będzie ona funkcjonować w przyszłości. Dodał, że możliwe jest także uruchomienie kolei na innych odcinkach.

d40sub7

Podziel się opinią

Share
d40sub7
d40sub7