Trwa ładowanie...
d3g6g4w

Rusza program wsparcia start-upów MIT Enterprise Forum Poland

Warszawa, 13.01.2016 (ISBnews) - Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum Poland, wspierający start-upy rozpoczyna działalność od cyklu warsztatów dla firm z branży technologicznej we wczesnej fazie rozwoju.

Share
d3g6g4w

Nabór do programu potrwa do 23 stycznia i prowadzony jest w dwóch ścieżkach - pierwsza dotyczy zespołów składających się z minimum 2 osób, które planuje niebawem założyć start-up. Druga zaś dotyczy istniejących już start-upów z siedzibą w Polsce, które nie są starsze niż 3 lata i nie pozyskały dotychczas finansowania kapitałowego w wysokości powyżej 1 mln zł.

Jak zaznaczył prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej Paweł Bochniarz, mamy do czynienia ze swoistym paradoksem, ponieważ z jednej strony możemy pochwalić się 3. pozycją pod względem potencjału intelektualnego i twórczego w Europie, a z drugiej - 4. lokatą od końca, jeśli chodzi o komercjalizację technologii.
"Trzeba stworzyć takie warunki, by start-upy przy współudziale rodzimych naukowców mogły sprawnie przekształcać się w firmy, które będą realnie wpływać na poprawę jakości życia społeczeństwa" - powiedział Bochniarz.

Udział w programie MIT EF Poland daje jego uczestnikom możliwość skorzystania ze wsparcia międzynarodowego zespołu mentorów i doświadczonych ekspertów, współpracę z MIT Technology Review, a także networking w rozległym ekosystemie innowacji skupionym wokół Massachusetts Institute of Technology (MIT).

d3g6g4w

Kluczowe elementy programu akceleracyjnego MIT EF Poland to cztery sesje warsztatów, które pomogą stworzyć lub zweryfikować model biznesowy, wsparcie mentorów, porady ekspertów z zakresu pozyskiwania dotacji, przepisów podatkowych i ochrony własności intelektualnej. W drugim etapie zostanie wybranych 5 najlepszych projektów, a finaliści będą mogli uczestniczyć w specjalnym programie edukacyjnym w ramach wyjazdu na prestiżowy Massachusetts Institute of Technology i uczestniczyć w spotkaniach z inwestorami w USA .

Jednym z podstawowych celów projektu jest ułatwienie skutecznej komercjalizacja technologii.

"Połączenie dynamizmu, świeżości i energii młodych firm z doświadczeniem, pozycją rynkową i skalą działania dużej korporacji to doskonała recepta na skuteczną komercjalizację i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które są kluczowe dla przyspieszenia wzrostu gospodarczego i konsekwentnego podnoszenia jakości życia w Polsce. PKO Bank Polski, który z sukcesem wdraża takie rozwiązania, angażuje się we współpracę ze start-upami, widząc w niej szansę na obopólny rozwój" - powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, który jest partnerem głównym projektu.

Autorem programu MIT Enterprise Forum Poland jest lokalny oddział organizacji MIT Enterprise Forum, jedynej międzynarodowej organizacji typu non-profit nakierowanej na wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, która jest afiliowana z Massachusettd Institute of Technology, najlepszą uczelnią technologiczną na świecie.

(ISBnews)

d3g6g4w

Podziel się opinią

Share
d3g6g4w
d3g6g4w