Trwa ładowanie...
d4mi8qg
recykling

Ruszył Festiwal Recyklingu

Prawie wszystko co nazywamy śmieciami, można wykorzystać - przekonują organizatorzy kieleckiego Festiwalu Recyklingu, w ramach którego będzie można wziąć udział w warsztatach, pokazie mody i wymianie niepotrzebnych rzeczy.

Share
d4mi8qg

Festiwal rozpoczął się w piątek od debaty "Kultura śmiecia", dotyczącej nowego spojrzenia na wyrzucane rzeczy.

- Festiwal ma uświadomić mieszkańcom miasta i okolicznych gmin, że to, co wyrzucamy, dla kogoś innego może być przydatne. Dlatego zaczęliśmy od debaty, a sobotnie wydarzenia, odbywające się w kilku punktach Kielc pokażą, że faktycznie tak jest. Większość imprez zaplanowaliśmy dla dzieci, aby uczyć je nawyków segregowania i ekologicznego postępowania ze śmieciami - poinformowała PAP organizator festiwalu Małgorzata Plicha z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

W sobotę o godz. 11 na Skwerze im. Szarych Szeregów odbędą się warsztaty tworzenia zabawek z recyklingu. Będzie również można wziąć udział w wymianie ubrań i zabawek, a to, co faktycznie jest niepotrzebne - zostawić do przetworzenia.

d4mi8qg

W tym samym czasie w Parku Miejskim rozpocznie się budowa rzeźby świętokrzyskiej czarownicy z odpadów, połączona z konkursami dla dzieci na segregację śmieci. Podczas warsztatów muzycznych będzie można przymierzyć się do stworzenia instrumentów muzycznych z odpadów, a całodzienną zabawę zakończy wieczorem wspólny koncert.

Z kolei w Design Centrum Kielce uruchomiona będzie szwalnia ubrań z odzysku, a stworzone z nich kreacje zostaną pokazane wieczorem na wybiegu. W Biurze Wystaw Artystycznych będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii z recyklingu. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

d4mi8qg

Podziel się opinią

Share
d4mi8qg
d4mi8qg